Pavlína*

Proč se akademie muzických umění takto jmenuje?

potřebovala bych to vědět, a na internetu už jsem strávila asi 2 hodiny a nic … díky :)

Nejlepší odpověď
MacChill

Je to od názvů Diových dcer Múz, které jsou bohyněmi všech umění, ve kterých umělci vystupují před diváky. = muzických umění

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/M%C3%BA­zy

Další odpovědi
Drap

Zřejmě zakladatele nenapadl lepší název, aby vystihoval na co je škola zaměřená. Tebe snad nějaký lepší napada ?

Makina

tak asi podle jejího zaměření ne…když tam studují studenti, kteří se chtějí věnovat muzice, hudbě, zpěvu, hraní na nějaký nástroj, tak přece nepůjdou na akademii výtvarných umění…kde studují zase malíří, sochaři a tak