Gami.Pet

Proč samec křečka džungarského pořád „skáče“ na těhotnou samičku?

Už je těhotná a furt na ni skáče :DD nedá jí pokoj. Dali jsme ji kousky toaleťáku a narvala si je do huby :DD

Nejlepší odpověď
anonym

On neví,že je těhotná,vede ho pouze jeho pud se pářit,
Odděl je od sebe a nech samičku o samotě.

Další odpovědi
anonym

Asi si chce samička dělat bejvák z toho papíru 🙂
Doplňuji:
Délka období březosti je u křečků extrémně krátká – viz výše. Již po jednom týdnu po oplodnění si můžete všimnout zvýšené spotřeby žrádla, zvětšování břišní dutiny a výrazné změny v chování samičky. Bez ustání si totiž připravuje zásoby a zpracovává materiál na přípravu hnízda – např. toaletní papír nebo papírové kapesníčky. Teď se teprve ukáže, jak je výhodné mít velký domeček s odklápěcí střechou. Pokud je totiž domek příliš malý, vrhne samička mláďata mimo něj, což může být u nervóznější matky velký problém.
Pokud chcete mít o hnízdě v domečku přehled, stačí pak jen stříšku odklopit, čímž můžete vše jednoduše zkontrolovat, aniž byste samičku s mláďaty příliš vyrušovali. Vy sami matce nijak zvlášť pomáhat nemusíte. Bohatě stačí, když budete dodržovat následující pokyny:

zajistit klid a vyloučit v okolí klece hluk a otřesy, neměnit prostředí kolem klece
dostatečně zásobit samičku materiálem na stavbu hnízda
zvýšit přísun krmiva, rovněž pak dávky bílkovin a šťavnaté potravy
poslední výměnu podestýlky udělat dva dny před porodem a hnízda se již od té doby nedotýkat (změna pachů!)

setapouch

S tím toaleťákem mohla dělat i horší věci, na opačném konci těla :)