Proč s přibývajícím věkem ubývá enzymů v našem těle?

Nejlepší odpověď
annas

"Vědci se shodují na tom, že člověk se rodí s určitou zásobou enzymů, která se v průběhu života vyčerpává.

Bez enzymů dojde k narušení všech životních funkcí – trávení, dýchání, pohybu, proto je pro nás důležité udržet si vysokou hladinu enzymů i v pozdějším věku a ve stáří.

Po čtyřicítce by se proto měl každý snažit doplňovat co nejvíce enzymů ze syrové stravy. Vyčerpávání enzymatické zásoby lze zpomalovat vyhýbáním se potravě a způsobu života, který je na spotřebu enzymů náročnější, a konzumací stravy na přítomnost enzymů bohaté.

Enzymů ubývá, pokud tělo přijímá pouze chemicky a tepelně upravovanou stravu, vyčerpává se nutnou produkcí enzymů, které by za normálních okolností přijalo již syntetizované spolu s “živou” neupravovanou rostlinnou stravou atd.
http://www.zdra­vejsi-zivot.cz/zajimave-clanky/enzymy-jsou-dulezite-hlavne-ve-strave-33.html

Další odpovědi
lenkasvob

Tvoří se nejen méně enzymů, ale i energie, hormonů. První látky ke zpomalení stárnutí byly objeveny před 70 lety a dokážou zpomalit stárnutí o polovinu až 2/3. Znamená to, že za 10 let užívání byste pozorovali, že jste zestárnuli jen o 4 roky. Má se za to, že není možné omladit DNA buněk, neboť dvojité zlomy šroubovice, které nedokážou reparační enzymy opravit, způsobují hromadění chyb.

Jenže nedávno bylo objeveno, že buňky se ve stáří přepínají do usporného režimu a mnohdy se i aktivují geny, které nejsou ku prospěchu organizmu. Stojí za tím buněčné organely mitochondrie, vnitřní elektrárny. Ty pocházejí z dávných baktérií a jejich DNA nemá reparační enzymy a stárne mnohonásobně rychleji. To není problém v rychle se dělících buňkách, kde vzniknou i nové mitochondrie. Bohužel nervové buňky a buňky žláz s vnitřní sekrecí se nedělí. Nastává v nich pokles energie a úpadek činnosti. Ten se pak hormonálním řízením přenáší na celý organismus.

Na internetu jsou komunity lidí, kteří místo vrabce v hrsti (zpomalené stárnutí) čekají na holuba na střeše. Objevují se snahy obnovení mitochondrií, vytváření nových mitochondrií. První nadšenci, kteří prošli obnovou mitochondrií, hovoři o vrácení v čase o několik desítek let. Oni se mezi sebou nezištně o tom informují, takže já to vím taky.

Ale nepředstavujte si to jako ve filmu, kde se z dospělého člověka stane kojenec. Jestli máte například 100 kg a obnovíte si mitochondrie, tak se z vás nestane hubené 70 kg mládě, ale budete dále 100 kg napuchlá osoba s opotřebovanými klouby, obroušenými zuby, pleší atd. Ani šedivé vlasy vám nevypadají hned.
http://stalem­ladi.cz/jak-zpomalit-starnuti/
Některé funkce se opravdu vrátí na určitou dobu jako byly v mládí. 🙂