Mirdas

Proč s nimi někteří sympatizují ?

Usvědčený vrah je pro většinu někdo, komu by se raději vždy vyhnuli.
Přesto mají své fanoušky a dokonce někteří dostávají nabídky k sňatku.

Co je na vrazích tak fascinuje?

Nejlepší odpověď
klumprt

Možná je za tím:

  • sklon k pěstování konspiračním teoriím (nedůvěra ve státní aparát, policii, soudy) a z toho plynoucí přesvědčení o nevině vraha
  • dojem, že ten, kdo je zavřený, svého činu automaticky lituje, tím pádem by mu mělo být odpuštěno
  • dojem (v souladu s některými kriminologickými teoriemi), že každého zločince ke spáchání skutku vlastně dohnala společnost a prostředí ze kterého vzešel, takže je svým způsobem taky obětí
  • obdiv k někomu, kdo dokázal cosi nevšedního a stal se slavným. Nerozlišující mezi přistáním sondy na kometě a nájemnou vraždou.

Další odpovědi
Drap

Asi právě to, že to jsou vrazi