Proč s autem bez brzd (ve filmech) pokračují dál?

Přeci bez plynu auto dlouho nepojede – ne?
Doplňuji:
Tak proč tam ty pedály jsou, když auto jede bez řidiče? :D

Odpovědi
RedBox

Auto bez brzd neexistuje. Prakticky vzato, pokud by bylo poškozena brzdová hadička (trubička) tak stále je ještě funkční druhý okruh brzd. Navíc se dá brzdit motorem, ruční brzdou (je třeba cit), vyšlápnutím spojky a nebo třeba v případě nouze nejvyšší o svodidla bokem auta. Automatické převodovky mívají často sekvenční ovládání („pádla“) takže i tady se dá do jisté míry zpomalovat motorem. V nejhorším případě bych tam natvrdo narval neutrál nebo P.

anonym

Plynový pedál je něco jiného něž pedál brzdový a brzdit se dá do jisté míry i motorem,ale ne u automatické převodovky,to by musel řidič nejspíš najet do kopce.
Doplňuji:
Protože pedál třeba zatížili cihlou DÉ

Hlada

Technicky je to téměř nemožné, jak dostatečně popsal RedBox. Ještě by se dalo vypnout zapalování a určitě někdo příjde s dalším způsobem. Nikdy jsem nic takového ale v žádném filmu neviděl, natož opakovaně. Spíš to vypadá, že máš štěstí na brakové umění.