toxino007

Proč rychlost internetu fatálně nesouhlasí?

Dobrý den Jsem zákazníkem amigo netu u kterého mám zaplacený tarif 20M download/4M upload
bohužel rychlost stahování vůbec neodpovída. Ptám se protože nevím jestli je normální nižší rychlost.
stahuji většinou rychlostí 2Mb/s i menší rychlostí. Ovšem podle mého tarifu bych očekával rychlost 20mb/s
Můžete mi prosím napsat vaše návrhy nebo zkušenosti? děkuji.

Odpovědi
Awe

S touhle rychlostí budeš stahovat max. 2,4mb/s více informací si najdi na netu, nechce se mi to vypisovat pleteš si více věcí najednou :)

ChineLin

Jednak může být problém jednotkách:

Poskytovatelé uvádějí rychlosti v bitech za sekundu (protože je to větší, hezčí číslo), kdežto programy ukazují rychlost stahování v Bajtech za sekundu. A jelikož 1 Bajt = 8 bitů, bude na lince 20 Mbit/s maximálně (navíc jen teoreticky) 2,5 MByte/s.

Druhá věc je, že rychlost je vždycky odněkud někam a úzké místo může být kdekoliv po trase – třeba i i samotného zdroje. A s tím poskytovatel neudělá nic (asi jako, když ze Slušovic vede dálnice, která se ale napojuje na okresku u Zlína).

A třetí problém – kouzelné slovíčko „až“, které jistě ve smlouvě máte. Tarif od poskytovatele funguje tak, že garantuje, že rychleji to určitě nepůjde … ale málokdy u domácích tarifů říká, kolik to vůbec pojede.