Jirka

Proč rudnu v obličeji?

Po každém fyzickém výkonu nebo obcas i po alkoholu, sauně apod. jsem v obličeji rudej, jako bych uběhl maraton.Přitom fyzičku mám dobrou a není to pro mě taková zátěž jako to podle obličeje vypada.

Nejlepší odpověď
mosoj

Svědčí to o nadměrném prokrvení obličeje. Dobře se na uvedené podněty rozšiřují cévky v obličeji. To by nemělo být na závadu, ale je to jenom můj laický názor.

Další odpovědi
Valky

Dle mého názoru se jedná pouze o větší prokrvení v obličeji… Po sportovním výkonu i po alkoholu se zvýší proudění krve. Není to žádná závada.