Avatar uživatele
tasiri

Proč rostoucí horečka způsobuje zimnici?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? DusanOrlik, tom004, Deli před 4574 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Protože tělo se chová podobně jako lednička.Horečka se projevuje vnějším zvýšením teploty těla,to se jí snaží vyrovnat zevnitř,tím odebírá teplo,a člověk pociťuje zimu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pokazdejinak

podle mě je to způsobeno rozdílem teplot tělo/okolní prostředí… tělo zvyšuje teplotu zevnitř, aby zlikvidovalo infekci, a všechno okolní se najednou jeví chladněji, takže pociťujeme subjektivně zimu až zimnici

třeba – normálně se sprchuju vodou cca 35° což mi přijde docela teplé, jenže když moje tělo nemá nějakých normálních 36,5°, ale horečku 39° tak se mi prostě ta původní sprcha bude zdát o dost studenější

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tessa

v tele máme termoregulačné centrum(v hypo­talame), ktore je nastvane na istu teplotu…najcas­tejsie vplyvom infekcie sa toto centrum nastavuje na vyssiu teplotu, avsak telo ma este stale nizsiu teplotu – takze telo sa musi zahriat na tu teplotu ako je nastavene v centre. Preto sa zacneme triast(vytvarame tak teplo) a pocitujeme chlad

Zdroj: http://www.me­dinfo.sk/?s=hes­lo&id=694

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek