Nassin

Proč rostou v nosních dírkách chlupy?

===
Tak dobře, chlupy v nosu, v podpaží, v uších, na ohanbí… mají tu vlastnost, kterou popisujete, ale vysvětlete mi, na co jsou chlupy kolem řitního otvoru? Také plní ten sám účel, co v ostatních případech??

Nejlepší odpověď
Malvína

Aby se na nich zachytával prach, bacil a všelijaký bordel. Samozřejmě to nezabrání zcela, ale napomáhá to k omezení vdechování tohoto. Každé ochlupení má nějaký důvod.

Další odpovědi
Speed77

I z toho důvodu, proč máme řasy, obočí a všelijaké ochlupení… ochrana. Ochrana před vnějšími vlivy. Stučně řečeno před bordelem, smetím. Do očí může spadnout, nosem můžeme vdechnout.
Z téhož důvodu je i v uších mírné ochlupení (někteří i výraznější ochlupení – stejně tak i v nosi :D).

Kepler

Jak píše Malvína, respík FFP2 to není, ale občas nás to polechtá a kýchnem si tak, že u toho i trošku prdnem. Tomu se říká očista organismu!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Speed77

Všechno ochlupení má ochrannou funkci. Kolem otvorů, v nich ale i na kůži (slunce, tření, odolnost vůči zraněním). Řitní otvor je taky otvor, i když „utěsněný.“ :D Chrání i před mikro bordelem, špínou, bakteriemi. Máme oblečení a některé funkce už nejsou úplně potřebné (ale jeko vždy se nůžou hodit). Vítr, voda a nečistoty v nich a co zanášejí.
I tepelná izolace, atd. :P