uccello

Proč řidičky na přechodech pro chodce nedávají přednost?

Zažívám to denně, tak už mi to vrtá hlavou. :) Drtivá většina chlapů mi na přechodu zastaví, ale pro ženský to nějak asi neplatí. Vždy zahleděné do dáli s důležitým výrazem ve tváři projedou a to může v protějším směru stát klidně kolona. :)Jistě se najdou výjimky, ale ty jsou hodně vzácné. Že by v tom hrála roli horší prostorová orientace?

Odpovědi
led

Nemám tento pocit. Pravidlá cestnej premávky platia aj pre ne.
Skôr by som povedala, že mnohí z chodcov, čakajúcich pred prechodom, galantne mávnu fešnej šoférke, aby prešla, veď on postojí a bude sa kochať jej krásou, keď pôjde okolo. Je to preňho pohodlnejšie, než počas chôdze pozerať dozadu.

pusinka50

Já mám tutéž zkušenost s mladými kluky za volantem, nejlépe ještě když mají vedle sebe slečnu a tak se předvádějí „kdo je pánem silnic“ a ještě před přechodem pro jistotu zrychlí, takže o řidičkách to asi nebude