Michal Kole

Proč revizoři s sebou nenosí platební terminál na platební karty a tablet pro elektronické bankovnictví cestujícího?

Aby se černý psažér mohl zalogovat do svého elektronického bankovnictví a zaplatit pokutu převodem, aby na to nemusel myslet celý den, aby to zatáhl, když příjde domů.

Notorici to stejně nezaplatí, ale určitě se běžně stává, že si někdo neštípne lístek nebo mu před pár minutami vypšela platnost.

Ve zprávách dokonce jednou říkali, že v Praze nelz dopravnímu podniku pokutu zaplatit jinak než osobně v pokladně. Zda to změnily to nevím

Nejlepší odpověď
Lucijej

Nevidím jediný důvod, proč by se cokoliv mělo černým pasažérům usnadňovat.
Když jsou ochotní riskovat, tak ať mají klidně celý den černé myšlenky na pokutu.

Další odpovědi
Drap

Revizoři jsou od toho aby stíhali černé pasažery a ne od toho aby jim usnadňovali a zpříjemňovali život

suaeda

Asi by to bylo pro černé pasažery pohodlnější zaplatit elektronicky, ale nedovedu si představit revizora s takovou výbavou. Ještě by ho chudáka někdo okradl.
Při černé jízdě ve veřejné městské dopravě se staňme načas bezdomovci. Revizor nás vyhodí, aby jsme vzápětí nastoupili do další soupravy. :)