Marunka2

Proč rána do hlavy způsobí bouli a na jiném místě modřinu?

Naše batole se ráno praštilo o křeslo do hlavy a udělala se mu menší boule. Jak jsem ho těšila, uvědomila jsem si, že po nedávném nárazu mám na koleně modřinu. Jak je možné, že na hlavě se modřina neudělá a na koleně zas ne boule?
Asi je to směšná otázka, ale zdravotní školu jsem nestudovala. 🙂 Děkuji za seriózní odpovědi.
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. S tím tukem (špekem) souhlasím, i když si říkám o kolik je na koleni toho tuku víc než na hlavě? Ale asi to tak bude. Zdravotnickou školou jsem myslela, jaký je v těch úrazech rozdíl s ohledem třeba na hystologii (pletiva) a podobně. Jak se vlastně to či ono vytvoří. Ale to si snad někde dohledám, jak bude trochu čas. Tak ještě jednou díky.

Nejlepší odpověď
mosoj

Asi proto, že toho špeku , svaloviny a hlavně cév na té hlavě moc není. Nemá se z čeho udělat krevní výron.

Jakou jinou odpověď očekáváte? Já také nemám zdravotnickou­ školu.

Další odpovědi
dědapetr

Na hlavě se udělá boule,ale po splasknutí tam bude taky modřina.

Salvaje

Na hlavě se modřina udělá taky.

petka

Já taky nestudovala zdravotní školu, ale myslím si, že hlava je prostě mnohem citlivější než ostatní části na těle. Méně obalená tukem apod…Je fakt, že může být odpověď úplně někde jinde, kdo ví???

mosoj

Marunka2 " Odpověděl jsem sice břitce ale v dobrém. Také by mě zajímal mechanismus vzniku boule. Proč se podkožní vazivo na hlavě po poškození takhle zvětšuje.