Hudler

Proč radiátor natřený barvou smrdí?

Natřel jsem ho před 4 dny a pořád smrdí. Použil jsem barvu ředitelnou ředidlem ne vodou.

Nejlepší odpověď
cochee

No právě že ředidlem, smrdí ty zbytky ředidla, které se ze schnoucí vrstvy ještě uvolňují. Konec smradu by se nejspíš dal urychlit zatopením, ale to je teď v létě asi trošku nářez 🙂

Další odpovědi
elektrikář

Vzsychající ředidlo a barva než se vypálí bude citit.ještě několik mněsíců.

klob1

Záleží na barvě. Na starší radiátory barva smrdí a měla by se vypalit nejlépe teplem. Na Korádo originální barva nesmrdí a také se ředí ředidlem.Stalo se ,že při montáži mi pracovnít odřel Koráda,tak jsem si sehnal orig barvu a pohoda.No a,když jsem měl staré radiátory,tak jsem je natíral tou běžnou barvou co je přímo na radiátory v drogerii nebo běžně co se koupí.
Doplňuji:
záleží i na barvě a ředidle

kablik

radiátor nesmrdí, to schnoucí barva jak se odpařuje ředidlo…