_Bůh_

Proč Putin útočí na ruský kapitálový trh?

„Ruský rubl kvůli napětí mezi Moskvou a Západem klesá, oslabují i akcie“ 13.01.2022, ČTK. https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/rusky-rubl-kvuli-napeti-mezi-moskvou-a-zapadem-klesa-oslabuji-i-akcie/2145346
„Ruské akcie padaly. Investoři se jich zbavují kvůli fámě o vpádu na Ukrajinu“ Forbes. https://forbes­.cz/ruske-akcie-padaly-investori-se-jich-zbavuji-kvuli-fame-o-vpadu-na-ukrajinu/
„Ruské akcie pokračují v poklesu“ https://www.kur­zy.cz/zpravy/363444-ruske-akcie-pokracuji-v-poklesu/

Putin nejdřív vycantal spoustu v dnešní době drahé nafty, aby přesunul 100 tisíc vojáků na hranice s Ukrajinou. Takový přesun stojí bez nadsázky miliony, které mohly být použity na pomoc nemocným dětem. Jen si to spočítejte, s tím, za kolik se prodává ropa. I kdyby ji státní orgány odebraly bez náhrady, jsou to milionové ušlé zisky.
Tím dále vyvolal reakci na kapitálových trzích, Západní investoři se zbavují ruských akcií, a jejich hodnota klesá. Když Elon Musk svými prohlášeními razantně zasahuje do hodnoty bitcoinu a dogecoinu, tak je to v zásadě zábava (jakkoliv někteří mají v bitcoinu uloženy miliony korun). Nemyslím si ale, že by prezident měl úmyslně snižovat pozici společností z jeho země na kapitálovém trhu. To je prostě střílení do vlastních řad. Nejsilnější akcie na moskevské burze propadly o 8 %, další až o 16 %. Vstoupili byste v dnešní době na moskevskou burzu? Kolik emisí představují vojenské manévry na hranicích s Ukrajinou? Praskne Grétě žilka? Udusíme se, nebo se můžeme dál Grétě smát? Vyhlásí východní Ukrajina smogovou situaci? Proč Putin nenávidí burzu? Proč se mstí ruským podnikům? A co na to Jan Tleskač?

Odpovědi
zjentek

Tohle vše bude vědět nejlépe sám Vladimir Vladimirovič. Proč se nezeptat přímo jeho, Bůhu. Bojíš se jej, viď?