Noga

Proč ptáci nežerou dýňová semínka?

Když si připravuji snídani, tak někdy odsypu směs ořechů a semen i ptákům za okno. Ve směsi jsou vlašské, mandle, para, kešu, lískové ořechy a lněná, sezamová, slunečnicová, dýňová semínka.
Oni vždycky všechno vyzobou kromě semen z dýně.
To mají na ně alergii? Nejvíc tady lítají holubi a pak nějací černí ptáci (asi kosi).

Nejlepší odpověď
Emefej

Máš nějaké mlsné ptáky. Na našem krmítku sežerou naprosto všechno. Dýňová semínka žerou ptáci, kteří se je dovedou oloupat. To holub nebo kos nedovede, ale jiná ptačí havěť je normálně konzumuje.