independent

Proč psychiatr nesmí přijímat rodinné příslušníky již stávajících pacientů?

Nejlepší odpověď
ivzez

Předesílám, že jde jen o můj názor.
Myslím si, že by bylo v případě, kdy by psychiatr léčil
více členů jedné rodiny, ohroženo lékařské tajemství.

Další odpovědi
Dochy

Předpokládám že se to hodnotí případ od případu, protože znám případ kdy jeden psychiatr měl v péči blízké rodinné příslušníky.

Drap

Z hlediska objektivity

Jiří Bohumil

Na základě jakého zákona nebo předpisu?
A pokud je to bratr nebo sestra, tak je v tomto smyslu také rodinným příslušníkem? Nebo se to vztahuje pouze na rodiče a potomky? To je zase moje otázka. Protože takový případ znám.

Kepler

Na rozdíl od psychologa, kde by účast nejbližších byla spíše přínosná, si myslím, že v případě psychiatra by to mohl být rušící prvek. Je to nezávislý odborník typu Chocholouška, který pokud je ovlivněn, pak střílí tarasnicí na mramorové sochy.

dubraro

O tom nic nevím. Na to je nějaký předpis?

independent

nevím podle jakého zákona nebo vyhlášky, ale doktorka mně odmítla spolitováním že to opravdu nesmí když tam chodí manželka

independent

z mých zkušeností na manželé a potomky, sourozence nevím

independent

Z hlediska objektivity, kdyby nechtěl, ale on nesmí i když by chtěl.
Drape, víš to nebo hádáš?