paul1

Proč psík pokulhává?

náš psík (6–8 ročný-je z útulku) začal pokulhávat na levou zadní nohu, když mu ale hodíme např. piškot, běží za ním úplně normálně

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud to nepoznáš (v noze zabodnutý trn, ranka – třeba mezi prsty, ´blbě ulomený dráp, klíště…), je na řadě veterinář. Může jít třeba o luxaci pately – ale my toho psa nevidíme a nemužeme vyšetřit…
To, že za piškotem běží beze známek bolesti je dobré znamení, bolest – zatím, není limitující pro jeho pohyb – takže s návštěvou veta neotálej, čím dřív bude známa příčina, tím lépe ji lze řešit.

Další odpovědi
Emefej

Zajdi k doktorovi, může to být jenom nějaká drobnost, tříska nebo sklo v pacce.

lenies

Pokud při chůzi kulhá a při běhu ne, může to být i tím, že při běhu využívá jiné svaly než při chůzi a taky dopadá váha na jinou část tlapky (při běhu dopadá tlapa na špičku, při chůzi skoro na celou). Tlapka může být naražená, nebo sval namožený, zkus tlapku nejprve opatrně prohlídnout i mezi prstíky, jestli tam něco není, ranka, něco vražené, jestli ho nebolí celá noha. Pokud se to do zítřka nezlepší tak radím zajít k veterináři, pokud je to jen namožené, nebo jen špatně šlápl a bolí ho to, tak to do toho zítřka většinou přejde.