Mucillinka

Proč psi tak zle štěkají na pošťačky?

Nejlepší odpověď
kapka

Štěkají nejspíš na každého za plotem, nejen na pošťačky. Pošťačka ale navíc narušuje teritorium o něco víc tím, že sahá na schránku na brance, když do ní něco hází. To jiní lidé obvykle nedělají, tak je prostě extrémně podezřelá. 🙂

Další odpovědi
slad08

Štěkají ,proto že si hlídají své teritorium, kde jsou páni oni.

Pájo

Také jsou pro ně „pachově nejednoznačné“ díky dopisům, které mají s sebou a určité „pachové stopě“, kterou si odnášejí o mnoha lidí, které navštívily.

terry

Neštěkají zle, jen štěkají. Prostě hlídají si své a upozorňují.

rosinka

Kapka má pravdu, oni si vážně všímají toho, že pošťačka něco neobvyklého dělá, a většinou se hýbe rychleji, než normální kolemjdoucí.

hanulka11

kdyby uměli mluvit tak ji pozdraví, protože se jistě vídají denně a zeptají se… co mi neseš-dopis nebo peníze

pes prostě štěká ,je to jeho komunikace s okolím ,co by to bylo za psa , kdyby jen přihlížel ..????

johana 56

Sousedův pes štěkne na pošťačku vždycky jenom jednou.Mají 3 roky starého kohouta,který si jinak nikoho nevšimne.Jakmile se objeví pošťačka a on je venku,má ho na zádech.

samicek333

Možná proto, že zasahují do jeho teritoria, ale určitě neštěkají jen na pošťačky.