bobánek

Proč psi když si chcou lehnout,tak se otočí ve směru hodinovích ručiček?

Nejlepší odpověď
Terryle

Maj to v genech – před stovkama let, kdy jejich divocí předkové žili v travnatejch stepích, si museli před spaním ve vysoké trávě vydupat pelíšek.

Další odpovědi
anonym

Tady podle toho článku,si protahuje páteř,než jde do hajan.

Zdroj: http://www.pe­saci.estranky­.cz/clanky/psi-spanek.html

mosoj

Je to podobné s kočkou, ale ta si to jen ušlapává.

No jo, ale proč do prava. Netočí se leváci do leva ?

Děda Louda

To je určitě proto, že jsme na severní polokouli. V Austrálii se určitě otáčejí naopak.

led

Otáčajú sa v smere pohybu Slnka.
PS.
Predstavte si, že by mali digitálky, ako by sa potom točili?