FikeCZ

Proč prodejce netrvá na přepisu vozidla?

Narazil jsem na inzerat ale je jich víc na internetu , kde prodejce říka na přepisu vozidla netrvá, proč?
Jaké to má vyhody a minusy?
Když budu mít kupní smlouvu čím se bude řídit policie?
A co např pokuty?Ty příjdou na jeho jméno a nebo v případě když budeme mít kupní smlouvu tak na mě?
Prosím kdyžtak celkově vysvětlení , mám řidičák teprve rok a opravdu nechapu proč někdo nechce přepisy.

Děkuji , mám jenom jeden dotaz.Dejme tomu že bydlím v Praze a kupuji auto z Ostravy.Lze auto odhlasit i přihlasit v Praze a ne v Ostravě? (berme to tak že mám plnou moc) Nebo ještě stále se musí odhlašení a přihlašení provest v místě prodejce?

Odpovědi
cukrar

Domnívám se, že reagujete na starý inzerát. Taky je možné, že tazatel prodává auto a není uveden v registru, pak máte obrovské problémy.
Jako kupec se vystavujete sankci až 50 tisíc.
Auto lze uředně změnit majitele, nikoliv odhlásit, jedině v Ostravě.