Avatar uživatele
Michal Kole

Proč prodavačka v řeznictví za pultem neví co je paralaxa ? (natočí ke salám šikmo, abych ho viděl zkresleně)

Když nevím kolik by to vážilo, tak řeknu tak 10 mm plátek šunky na opečení, jako přírodní řízek.

Ona vezme šunku, dá nůž cenťák od kraje ale natočí to šikmo, abych to viděk zkresleně a nevim pak, zda by ten plátek nebyl zas moc silný, že by se mi z vrchu spálil a uvnitř ani neohřál.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3930 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

To, že jakákoliv prodavačka neví, co je „paralaxa“ se nedivím. Kdyby to věděla, nepracovala by asi jako prodavačka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Prodavačka nemusí vůbec vědět co je paralaxa, nepotřebuje to ke své práci. Ukrojí cca 10mm a jak se jí to podaří, tak se jí to podaří. Nikdy nebude plátek krájený nožem všude stejně silný.
Ty musíš ale vědět, že nesmíš opékat příliš rychle ale pomalu tak, aby bylo maso propečené i v té nejsilnější části bez toho, že tenčí bude spálená – a jde to ))

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, www Nahlásit


Avatar uživatele
Pájo

A nepřemýšlel jste někdy o tom, že je to bohulibá snaha řezníka, nabídnout Vám a následně prodat více svého produktu??
Možná je ten (s nožem) na druhé straně pultu bystřejší, než si Vy (na své straně pultu) myslíte… ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Michale, pořiď si mikrovlnku a plátek šunky ohřívej v ní a ne na pánvi. Takto zabráníš připálení a nebudeš se muset příště takového rizika obávat.
Nejsem řeznice a taky jsem se nejdřív musela podívat, co to ta paralaxa vlastně je.
Tobě bude zřejmě problém prodat i brambory, tam nejspíš budeš zase hledat pojmy z kvantové fyziky.
Začínám se o Tebe bát, abys nám neumřel hlady…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Vo co go ? Hlavně že rozezná párek od prasete.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

No,tak to je děsný!Neví co je paralaxa?Kdyby se místo cachtání v bazénu učila tyhle podstatné věci,kde by mohla být.Za pultem určitě ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

mäsiari/ky sú zvláštna kasta ľudí so skresleným vnímaním reality:
Ak chcete kilo niečoho, jej váha ukazuje 1,2 kg (može byť?), centimetrový plátok (čohokoľvek) má 12 mm atď.
spoľahlivo snáď poznajú iba pár (viac párov), prípadne kus.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

Já už dávno vím, že prodavačka neví, co je paralaxa… a proto si na opečení raději koupím řízek.
Doplňuji:
Salám zásadně kupuji na kolečka a ještě předtím si trojčlenkou spočítám, kolik koleček budu potřebovat na dva, tři anebo čtyři rohlíky.

Upravil/a: lukas.zmizik

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ponovotny

osobně bych si musel být naprosto jistý, že vím o mase alespoň půl toho co taková řeznice, abych se ptal na paralaxu…
někde jsem taky zaslech že jsme tím- co jíme ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

asi proto,že to není strojař.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek