tony2412

Proč proboha jsou obroučky na brýle tak drahé?

Já nepotřebuji obroučky na koukání na televizi nebo na řízení auta obroučky za 4000 kč plus drahá skla! Jinak brýle nepoužívám, jo ještě i na čtení! Jednou jsem si koupil brýle u vietnamců a u optika mě s nima vyhodili! Před několika lety jsem sehnal obroučky za asi 900 Kč a to byly ty nejlevnější, což tvrdila ta optička. Když hledám teď na netu, tak to jsou fakt pálky, a to tvrděj, že mají slevu!😂 Prostě vědí, že brýle budou potřebovat lidé pořád, tak proč by ty ceny tak nevyšroubovali?/// Já brýle nepotřebuju na krásu, na veřejnosti je nenosím! A ty slevy, když na předražené obroučky dají slevu, tak je to zlodějna! A ať nikdo netvrdí, že nejdou vyrobit levné kvalitní i vzhledově hezké obroučky! Je do úmysl když jsou obroučky „levné“ tak jsou spíš ošklvější! To se místo těch ošklivých nedají udělat tvarově hezké brýle? Je to zlodějna! Zedník třeba taky potřebuje brýle, tak proč nejsou pro takové případy levné brýle? U Vietnamců se dají koupit hlavně brýle na blízko, na dálku těžko… Je to prostě zlodějna! To samé jako naši mobilní operátoři a takových případů by se našlo víc!

Nejlepší odpověď
orwell

Tak na to ti docela rád odpovím. Je to přesně jak říkáš, prostě zlodějina a obrovská! Mám známého (bývalého kolegu), se kterým se občas vídám, a který zběhnul do oboru souvisejícího s tímto a mj. mi jednou říkal: „Neumíš si představit ty marže. Rámečky ti zloději kupují třeba za dvě stovky a střílejí za tisíce!“
Po nějaké době naštívíl firmu, kde jsem tehdy pracoval, jakýsi optik + obchodník s brýlovými rámečky. Měl je v jedné místnosti rozložené na stole a zaměstnanci firmy se tam během dne chodili dívat, zkoušet a event. sjednávat pořízení brýlí. Nakoukl jsem tam taky a na jeho dotaz, zda jsem si něco vybral, použil jsem větu svého bývalého kolegy. Představ si, že ani nepípnul! Žádné „to se teda mýlíte, pane“, nebo tak něco.
Ani nevím, jestli si tam tehdy někdo něco při těch cenách koupil. Už je to sice dost let, ale pochybuji, že se v tom něco změnilo k lepšímu. Podobná situace je i u zubaře. Njn, to se potom kupují domečky, autíčka,… Oni prostě moc dobře vědí, že vidět a jíst musíš.

Další odpovědi
Schluker

Obroucky stoji cca od 700 kc a vic. To mi neprijde jako palka. U drazsich se plati hlavne za design, znacku a materialy. To je jako hudrovat ze nejlevnejsi testoviny stoji 3,50,– za kilo a nejdrazsi 200,–. Skutecne naivni a zbytecna otazka.

da ny

Náš vedoucí, by Vám kdysi odpověděl: „Pláčete sice hezky, ale na špatném hrobě.“
Tady se odpovědi na „proč“, nedočkáte.
Nevím, kam chodíte do Optiky. Mívají slevy, akce a obroučky seženu i za 500 Kč.
+I na internetu jsou obroučky za 200 Kč (nevím, jak hledáte…).
Možná špatně hledáte.
https://www.ho­tovebryle.cz/o­broucky-dioptrickych-bryli/
https://www.bryle-obroucky.eu/

https://www.bryle-domu.cz/dioptricke-bryle-lone.html?b=f2&ut­m_source=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=2_SE­A_Dioptricke-bryle&utm_con­tent=Dioptric­k%c3%a9+br%c3%bdle+lev­n%c4%9b

Dochy

Vím že tu před časem byla kampaň na firmu, co za rozumný peníz dojede i domů a nabídne komplet brýle za dost přiměřenou cenu. V té době snad šli i celé brýle pořídit „na pojišťovnu“-

supersonny: Asi ses o to už hodně dlouho nezajímal že? Na klasické brýle pro korekci vady do 10 dioptrií byl příspěvek snad zcela zrušen. Před tím byl příspěvek snad 400 jednou za dva nebo 3 roky.

Drap

A ptáš se na co? Zde zřejmě žádný výrobce obrouček nebude. Pokud je dokážeš vyrobit podstatě levněji, tak zahaj výrobu.

nyjono

Proč, proboha, ve své upravené verzi, neopravil quentos interpunkci 😃😃😃?

EKSOT123

Nejdražší obroučky mě stály asi 400 Kč, ale je pravda, že to už je 3 roky a možná podražilo. Taky si myslím, že lze vyrobit pěkné a kvalitní za cca 100 Kč. Možná jde mezi výrobci nebo optiky o nějakou nezákonnou kartelovou dohodu? Nevím jak teď, ale ještě před nedávnem většinou obroučky okolo 300 Kč mívali, ale ne vystavené, ukázali je pouze na požádání. Ovšem vesměs ne příliš pohledné – troufnu si tvrdit, že to byl záměr.

Je to smutné i z důvodu, že člověk potřebuje brýle i na různé manuální práce, kde nepotřebuje dělat žádnou parádu, a takové brýle většinou dlouho nevydrží. Zkuste se zeptat těch Vietnamců, jestli mají také nějaké své své optiky na servis svého zboží.

mosoj

Ne všichni optici jsou zloději. Nasadit cenu a pak dát slevu podle počtu let věku a ještě zůstat na dosažené ceně obrouček ± 2500 !!! No když jim na to lidí skočí!!! Všichni obchodníci si dovolí to, co jim lidi zbaští.

Pepa25

Brýle nosím pořád, vydrží mi 5 let, jsou pro můj vzhled daleko důležitější než třeba oblečení. Takže se rozhoduju podle toho, jak vypadají, ne kolik stojí a investovat pár tisíc mi vůbec nedělá problém.

Kelt

Tak nenakupuj na internetu, ale zajdi si do Optiky. Nebo jim tam zavolej a zeptej se. A není v té ceně započítáno pár večeří s mladou vedoucí z Optiky?

supersonny11

Však od pojišťovny nějak máte nárok na brýle, ne? Nějak jednou za pár let, babička si to vždy brala na pojišťovnu a nic neplatila. A na netu jsou brýle i za 600 Kč, co jsem se jen letmo díval. Určitě se dají sehnat za babku. Takže úplně nechápu, kde máte problém. Já mám třeba brýle za 4 tisíce, cenu skel ani nechtějte vědět. Jenže si platím za značku (Jaguar) a německá skla na míru. Tak to máte ale ve všem – u elektroniky, jídla, nástrojů… buďto si kupte značkové, nebo levné.. nic nového.

kata5678

Dobrý den. Já také souhlasím s tím, že to je pěkný byznys. :) Nárok na příspěvek na dioptrické brýle je pouze u některých pojišťoven. Třeba pojišťovna ministerstva vnitra nedává příspěvek. Já nosím tedy také brýle a vždy jsem kupovala v optikách a bylo to dražší. Ale teď jsem nedávno narazila na web https://www.ho­tovebryle.cz/ a koupila jsem levněji a jsem spokojená. :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

tony2412

Asi ty obroučky se dělají ručně a jsou pozlacený! Ano a zubaři to je to samé! Všechno je to zlodějna! Věřím tomu, že pokud koupím na netu obruby, tak mi v optice řeknou že jsou nepoužitelný a nabídnou mi jejich nejlevnější obroučky za 1000kč…Jakou mají asi ty obroučky hmotnost, kolik materiálu se na ně spotřebuje a co to je za materiál?

orwell

No, oni se ošívají, i když chceš po pár letech vyměnit jen skla za silnější/slabší. Copak brejle. Já jsem si nechal k multifokálům udělat na jejich doporučení takovou clonu na háčky proti slunci a naučtovali si jenom za ni 1800,– Kč! Přitom je to jen tmavá fólie + několik drátků. Za pár let se stejně rozpadla. Jako náhradu jsem pak koupil jinde něco podobného ( se skřipcem vyklápěcí), tehdy asi za 150 Kč a mám ji dosud. Jinak jsem zaplatil za vše něco mezi 20 až 25 tis. a žádnej luxus to nebyl. Jejich oblíbený trik je, že ti vypočítají cenu třeba 50 tis. a pak ti dají slevu 50% 🙂
To se stalo před pár lety manželce.

EKSOT123

Drap – myslím, že by to nebyl velký problém, ale asi by o za pár dní našli někde plavat.

Drap

Podle otázky soudím, že v tomto případě by to byl nepřekonatelný problém.

EKSOT123

Souhlas – když se vezme, kolik lidí nosí brýle, tak se v tom musí točit slušný prachy. A kdyby se do toho vmísil nějaký František Dobrota s levnými pěknými brýlemi, radši ani nedomýšlet…