zjentek

Proč připitému občanovi klesá výkonnost, ale stoupá výmluvnost?

Alkoholické nápoje a jejich využití mezi sociálními skupinami.

Nedalo by se toho nějak využít?
(Ve smyslu- třeba bohémové by měli povinnost denně „požít“, zatímco pro dělníka by totéž bylo trestným činem)?

Nejlepší odpověď
annas

To, že požití alkoholu ovluvňuje mozkové buňky, zde již několikrát padlo.

Dochází k uvolnění, zbavení se zábran, které se v mozku jinak blokují, takže mírně opilý člověk se rozpovídá o tom, co by nikdy neřekl. Ale platí jen o nižších dávek alkoholu, jinak opllý člověk mluví nesrozumitelně a všelijak blábolí.

"Nižší dávky alkoholu působí stimulačně, dochází k elevaci nálady, excitaci, mnohomluvnosti, snížení sebekritičnosti, zábran a projevy agrese.

Pokud je konzumace vyšší, dochází k hlavnímu projevu alkoholu na centrální nervový systém, a tím je útlum.. Atd.

http://nemoci­.vitalion.cz/al­koholismus/

„Vědci už vědí, proč se dokážeme díky alkoholu cítit příjemně. Zjednodušeně řečeno, díky němu se v části mozku, která se dá popsat jako „centrum potěšení“, uvolňují chemické látky, které nám zlepšují náladu. “

http://www.kon­dice.cz/2012/04/­proc-nam-alkohol-zlepsuje-naladu/

Při konzumaci platí všeho s mírou, jen příležitostně, protože alkohol je návykový a v pravidelné konzumace dělá z člověka trosky, působí na jeho zdraví, ale ovlivňuje ho ve všech oblastech života,.

Když se opilý člověk rozmluví, nemusí ještě vrávorat, domnívá se, že je mistrem světa, ale bohužel dochází potupně k útlumu, takže je unavený a práce se mu nedaří. ale je odvážný, myslí si, že vše zvládá. Často dokonce riskuje, sedne za volant, ale dobrá nálada mu nepomůže, snížená koncetrace často způsobí neštěstí.

Už moudrý Šalamoun vyslovil"
„Víno působí, že i moudrý zbloudí.“

Další odpovědi
Kepler

Alkoholem je člověk intoxikovaný, má narušenou motoriku, slábne, takže není výkonný (ani v posteli). Jinak taky rozvolňuje vnitřní zábrany a tak na sebe vykecá i to, co by neměl.

Doplněno: ve vyšším stádiu rozvolněnosti mívají i halucucanice, tvrdí např. že se před ním zničehonic postavil kolmo chodník.

marci1

Jak píše"Kepler": má narušenou motoriku. Nejen že mu ale stoupá výmluvnost, ale hlavně srozumitelnost, která se změní v „blábolovitost“. 🙂

michalds

Právě proto, že je připitý.

led

Vzhľadom na „únavu z alkoholu“ rozum odchádza ústami tak dlho, až pánty nevládu mlieť a zrozumiteľnosť sa stráca, až spánok blahodárne preberá vládu.