eviktet

Proč přicházejí partnerské hádky na podzim?

Nevím, proč, ale vždycky na podzim, nevíte z jakého důvodu? Je to běžné nebo se vám to vůbec nestává?

Nejlepší odpověď
briketka10

některé i na jaře, je to vlivem podzimní deprese asi proto..
já vdaná nejsem, ale znám to z jiných manželství..

Další odpovědi
kapka

Fakt jen na podzim? My tedy doma nebereme na roční období žádný zřetel… ale můžu to zkusit navrhnout, že bychom si vše vyříkali vždy jen na podzim. 😁 Listí by rychleji opadalo ze stromů a ptáci o něco dříve vyděšeně odletěli do teplých krajin. 😁

Drap

Někde přicházejí celoročně

Damiana

Zkus frajerovi zahnout na dovolené v červenci a uvidíš jestli počká do září! 🙂

Ale … Briketka10 má recht, podzimní deprese jsou spjaty s úbytkem slunečního svitu, přibýváním povinností, nedostatkem financí (co „vyžraly“ ty dovči), novými začátky (nástup do nového zaměstnání, školy…). Dny se krátí, počasí je nevlídné a málokdo se umí radovat z „krásné“ plískanice a mlhy plazící se za oknem. K létu patří jistá bezstarostnost, která s podzimem přechází v rutinní povinnost. Bohužel přibývá nejen hádek, ale i depresí a sebevražd. Hodně lidí žije osaměle a představa dalších Vánoc a toho šílenství s nimi spojeného také na náladě nepřidá. Hádkám se zamezit sice moc nedá, ale lze se jim bránit asertivitou. Pomáhá myslet na to, že se prostě nedám vytočit a negativní situaci odmítám řešit hádkou. Pozitivní přístup dokáže vzteklouna ale někdy i pěkně vytočit, pak je dobré zaujmout odmítavý postoj a počínající hádku utnout ještě předtím, než si vzájemně ublížíte. Lidé (hlavně ti ve vztahu) by spolu měli více mluvit, znát se a respektovat přání toho druhého. Jestli si budu někoho vážit a mít ho opravdu ráda, nebudu na něj chtít řvát a dělat tyjátr, abych se mu úplně zprotivila. Všechno se dá řešit elegantně a hlavně ženy by se měly naučit využívat svou ženskost – šarm, taktiku a smysl pro diplomacii. S takovými se muži přece nehádají…:-)

anonym

U nás se nehádáme po celý rok a jenom si v klidu a bez křiku vyměnujeme názory. A podzim je krásný měsíc a moc se na něho těším.

Děda Louda

Nechápu, proč by právě podzim měl být v tomto ohledu nějak výjimečný.