Proč při srážce lodí musí tolik lidí vždy zemřít? Proč nedoplavou ke břehu, když je to na řece ?

http://tn.nova­.cz/zpravy/zah­ranici/smrt-ve-vode-na-rece-moskve-se-potopila-vyletni-lod-sedm-lidi-neprezilo.html

Nejlepší odpověď
anonym

Místo dohadů raději pár faktických argumentů.
80% ruského říčního lodního parku je v zoufalém stavu, desetiletí neudržovaném, lodě se kvůli zisku soustavně přetěžují, nekavalifikovaná posádka – viz Bulgaria. Fatální příčina byla neuzavření lodních oken na nejnižší palubě, následně plovací vesty znemožnily protáhnout se nedovřenými okny a vzdálenost břehů na inkriminovaných místech je i značně přes 1km.
Nenechte se mást měřítky našich řek.

Další odpovědi
led

Panika je zlá. Každý sa snaží zachrániť aj na úkor druhých.
Strata orientácie.
Podchladenie.
Šaty, snaha záchrániť, čo najviac svojho majetku.
Deti. Pri záchrane detí veľa ľudí stratí silu a schopnosť udržať sa na vode.
Zranenia, prípadne priama smrť.
Zlý zdravotný stav.
Neplavci.
Nedostatočna organizácia záchrany.
Nedostatok záchranných člnov. Zlý stav.

anonym

Hodne cestujicich muze byt take " nekde dole " uveznena a uz nestaci vybehnout ven. ☹ -iv-