vuk

Proč při přehlídkách čínské armády v Pekingu pochodují před každým oddílem dva „velitelé“ a ne pouze jeden?

Nejlepší odpověď
Emefej

Jeden z nich je velitel, ten druhý je jeho zástupce pro věci politické.

Další odpovědi
led

V armádach štátov s vládnúcou „štátnou stranou“ je vo vedení vždy „veliteľ a jeho komisár“ tj. vojenský veliteľ a politický pracovník zodpovedný straníckym orgánom vládnúcej strany.
Nie je to žiadna novinka, ak pozrieme do histórie vidíme vždy po boku veliteľa (ako spoluveliteľa) predstaviteľa cirkve.

lexx

druhý je zastupce pro případ že velitel v boji padne nebo se stane obětí atentátníka