dust8

Proč při bolesti hlavy z odvodnění z alkoholu nepomáha ani vypítí velkého množství vody?

To se člověk musí naládovat heroinem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Za odbourání alkoholu odpovídá enzym dehydrogenáza, pokud je toho alkoholu najednou přespříliš, tak nestíhá. Částečně se to zastavuje ve stádiu acetaldehydu a pak je problém, páč ta sračka je toxická. Tak funguje i antabus – brání další oxidaci na CO2 a vodu. Takže doporučuji pít alkohol v koncentraci max 10%, pak se dehydrace nedostavuje. Vypít hodně vody při ranní kocovině je jistě dobré, ale je to jako přijít s křížkem po funuse.

Další odpovědi
marci1

Jediná rada je: pít vodu průběžně při konzumaci alkoholu. 🙂

Michala11

Bolest hlavy nemusí být způsobená jen dehydratací, ale i enzymy které vytváří játra při odbourávání alkoholu.

Ametyst

Nemůže přijít bolest hlavy také kvůli nedostatku jídla? Pamatuji se, že při opékání prasete jsme vypili tolik alkoholu jako málokdy předtím, ale prokládali jsme ho mastným jídlem. Přitom jsme nebyli opilí, a schopní konverzovat na výši, že by nám i poslanci záviděli. 🙂