Drap

Máš nějaké důkazy o tom, že lže, nebo se jen opíráš o zmatené bláboly některých novinářů?

Další odpovědi
dudu

Celá kauza není ve střetu s českým právem, ovšem zatím koriguje s právem unijním, které je tomu našemu nadřazeno. Problém může nastat po implementaci zpřísněných podmínek EU do české kotliny. Nové řešení co do platnosti však nemá retroúčinek.
Při zastavení zemědělských dotací výlučně Agrofertu by se zřejmě jednalo o diskriminaci.

ivzez

Ať se dívám, jak se dívám, ani v jednom z odkázaných článků nevidím,
že by Babiš „tvrdil, že analýza z 3. 12. reflektovala právo EU“.

Přemýšlím, jestli si mám pořídit „lepší brýle“, nebo si říct, že někdo
považuje za lež jiný názor, něčí omyl, všechno, čemu nerozumí.
__

Já bych si netroufla tvrdit, že Babiš lže, ani že nelže. K tomu
mám moc málo informací. Jestli Babiš vyjádřil jen svůj názor,
nebo jestli se zmýlil, nelze to nazvat lží.

Kryšpín

Autacku, hnutí už je líp má velkou podporu 1,5 milionů kovaných voličů 3,5 voličů-nevoličů kteří jej podporují že nechodí k volbám, růžovky a rudoši jej také podpořili tudíž je to absolutní většina zbytek může počkat do voleb. Kromě toho, že byl veden ve svazku a kouzel s hnízdem prozatím neprovádí čachry machry jaké tu předvedlo a zadlužilo převážně modré a růžové ptactvo za 25 let budování kapitalismu od bojovného řinčení dozickými klíči našich dědů a taťuldů.

Edison

Drape, máš nějaké důkazy o tom, že jde o zmatené bláboly některých novinářů, nebo jen zmateně blábolíš? 😁 Prohlásit jakoukoli informaci za blábol samozřejmě lze. To ovšem z toho blábol ještě neudělá. Ale Goebbels by Ti to mohl vysvětlit… 😁

autacek

Drape, stačí si nastudovat odkazy, pokud je něco z těch článků lež, nebo ten dopis podvrh, pak prosím uveď co konkrétně.

Doporučuji především tuto citaci pana Kněžínka, ministra spravedlnosti:

"Současně však řekl, že právníci nezkoumali evropské právo.
To není naše gesce, k tomu jsme se nevyjadřovali,“ u­vedl.

ivzez

Kde tam vidíte, že Babiš tvrdí to, co tvrdíte v otázce?

»Kněžínek problém nevidí, Bartoš ano

Podle Kněžínka odpovídá Babišův postup českému právu. „Otázka toho, kdo je beneficientem, není rozhodná,“ uvedl. Zákon podle něho není v rozporu s evropským nařízením. Současně však řekl, že právníci nezkoumali evropské právo.

„To není naše gesce, k tomu jsme se nevyjadřovali,“ uvedl.«

Viz:
https://zpravy­.idnes.cz/babis-dotace-agrofert-vraceni-stret-zajmu-analyza-ministerstvo-spravedlnosti-19b-/domaci.aspx?c=A181203­_192458_domaci_pmk

ivzez

Auťáčku,
citujete-li, pak prosím přesně.

autacek

Citováno je přesně jak je uvedeno (v druhém mém odkazu), rovněž i vy píšete, že dle jeho názoru, ovšem jako vazala pana premiéra… ale právníci co to zkoumali a vydali stanovisko, evropské právo nezkoumali, zkoumali právo české.

To co píše sám pan premiér naleznete v druhém odstavci jeho dopisu, (první můj odkaz) pokud tedy rozumíte anglicky. Obdobně o tom ale referují i novináři.

ivzez

Anglicky bohužel nerozumím.

Podle je ale potřeba rozlišovat vyslovení (napsání) vlastního názoru, případně omylu od lži.

Nemohu tvrdit, že Babiš nelže, ale nemohu říkat ani opak.

ivzez

Oprava:
Podle mne je ale potřeba…

Drap

Nenašel jsem žádný důkaz o lži

Edison

Tady je zdrojů https://www.go­ogle.cz/search?num=100&l­r=lang_cs&new­window=1&biw=14­34&bih=761&si­te=webhp&tbs=lr%3A­lang_1cs&q=l%C5­%BEi%20andreje%20ba­bi%C5%A1e&=&=&oq=&gs_l= … A kdo zalže jednou… nemůže nelhat jindy… To je realita.