Avatar uživatele
loola

Proč pračka při praní smrdí, jako kdyby hořela?

Dobrý den, může mi někdo říct jaká může být příčina že mi pračka při praní smrdí, jako kdyby měla hořet?? Peru normálně na 40, je vestavěná mezi myčkou a regálem a nemyslím si, že by byla přeplněná. Je to důvod k opravě, nebo výměně? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3109 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Když smrdí, jak by hořela, tak už tam něco hoří. Neper, odpoj od sítě, volej servis.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Emefej odpověděl, co dělat IHNED…
😉
Pak si zavolej servismana – může se jednat o prokluzující řemen (prkotina za pár peněz), ale taky spálený motor (to už pak stojí za úvahu výměna pračky)…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Motor má opotřebené uhlíky. Běžně se prodávají jako náhradní díl, výměna je snadná. Pračku nepoužívejte, protože se jiskřením opaluje komutátor a může se tak poškodit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas1912

tady sem ti našel cenik oprav praček http://www.opravy-pracek-praha.cz/cenik.htm

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Napnout řemen by mohl zvládnout každý chlap, lze-li jednoduše sejmout zadní kryt. Měl jsem v minulosti podobný problém. Ten zápach nebyl sice silný, ale přece jenom něco signalizoval. Našel jsem na přívodních vodičích k topnému tělesu zuhelnatělou izolaci v délce několika cm od násuvných konektorů (FAST-ON). Neustálým zahříváním a chladnutím při provozu pračky se spoje rozvolní a na přechodovém odporu spojů se pak vyvine tolik tepla, že to stačí k devastaci izolace v těsné blízkosti, která přitom obvykle zapáchá. Chce to občas tyto konektory stisknout v kleštích, aby při nasouvání bylo třeba určité síly a tím byl zajištěn potřebný tlak ve spoji a tím minimální přechodový odpor. Na to není potřeba volat servis, ale není to zrovna práce vhodná pro ženu. Spíš pro manžela nebo přítele. Další možné příčiny již byly zodpovězeny. V každém případě je třeba s tím něco dělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

pokud chceš mít zachvíli v baráku hasiče tak per dál,pokud ne tak to vypni a zavolej si servis.Pokud to budeš ignorovat můžeš vyhořet!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

není náhodou fungl nová ? zabíhá se…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
KaraskovaAl

Já teda nevím, ale za těchto okolností bych se asi trochu bála, co vše se může stát… Já vím, že je to investice, ale pouvažovala bych o nové pračce.

Avatar uživatele
Cizecek.M

Když odejte pračka, vždy je lepší koupit novou, než prostě ivestovat do oprav, které stejně nejsou na dlouhou životnost.

Avatar uživatele
Derrynka

No, já jsem si teda koupila novou a jsem za to ráda. Jednou jsem měla starou na opravě a stejně to nebylo na dlouho. Nová a je nová a nemusím mít strach, že by odešla…

Avatar uživatele
StandaSan

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2129 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
loola

ta pračka takhle smrdí už pár týdnů, není to každé praní…kdyby to byl motor, tak by přeci nešla? poprvé se to stalo u praní na 60 a jelikož blbne kolečko s teplotou, tak sem myslela, že to pere na 90 a prostě se jen zahřála, ale stává se to občas i u tý 40..jsem v nájmu a majitelé bydlí v Německu, tak je sem zase nechci hnát kvůli blbosti, ale zároveň nechci být osočena, že jsem jí rozbila používáním já..normálně pere a vypere, ale prostě mi to přijde, že se někdo něco pálí..

před 3109 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Tak to je otázka znění nájemní smlouvy – kdo se o co stará (a platí)…
😉
Každopádně – zavoláním servismana nic nepokazíš (s majiteli se snad můžeš domluvit i telefonicky, mailem…)…
Jen – pokud smrdí už pár týdnů, spíše se bude jednat o ten řemen – pokud je volný, postupně (a v závislosti na zátěži – množství a ´vycentrování´ prádla) se ošoupává více a více. Jestli je to tak, oprava nebude drahá.
😉

před 3109 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
loola

je fakt, že má občas i problém se ždímáním, to bude určo (a doufám) ten řemen. Tak děkuji za tip, až na to servisák koukne, tak budu aspoň trošku v obraze:-)

před 3108 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Dej nám pak, prosím, vědět – třeba to pomůže i dalším…
😉

před 3108 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek