bolak

Proč pozdravovat někoho, neznamená říct mu ahoj, ale říct mu že ho někdo pozdravuje?

To přece nedává smysl. To přece dává nesmysl.

Nejlepší odpověď
annas

Brala bych to podle původního významu slov:

Pozdravovat:

  1. vzkazovat pozdravení
  2. uzdravit někoho, navrátit zdraví
  3. popřát zdraví, úspěch..

Takže bych to brala takto:

Uzdravit někoho neznamená říct mu ahoj, ale říct mu, že mu někdo navrací zdraví (někdo ho uzdravuje).

Význam slovo podle Stč. slovníku

Další odpovědi
Druell

Souhlas s hanulka11.. Kazdopadne v anglictine to tak je :D „Say hi to him“..

Drap

Aby ten pozdravovaný věděl, že ten co tam neni a nemůže ho pozdravovat ,tak ho stejně pozdravuje přes toho co tam je a vyřizuje mu pozdrav od pozdravníka , přes toho co tam je.

hanulka11

A to jako řekneš… Pepík ti posílá ahoj?
To je právě ta naše krásná čeština -má hodně výrazů pro stejnou věc .