Mofli

Proč povolí sklo v palubových zavazadelch?

Myslím si totiž, že rozbité sklo (zrcadlo, láhev) může sloužit jako skvělá zbraň.

Odpovědi
Drap

To je pravda, ale stejně tak dobře jako zbraň m§že posloužit propisovačka, pero, párátko, spona dovlasů, spona do kravaty, lodička s jehlovým podpadkem, pásek, šátek a spousta jiných věcí… asi by se nikomu nelíbilo nastupovqt do letadla nahý.

baghira

Každé sklo taky nepustí (třeba velkou láhev).
Ale někde musí být kompromisní hranice mezi bezpečností a zdravým rozumem.

chudst

baghira: no nevim nevim, na nasem letu zatrhli jednou i kovovou vidlicku (klasickou).

Mofli: Souhlasim, ze to je postavene na hlavu. Stejnetak z Ameriky (resp. od tam kde jsme leteli my – z Venezuely) do Evropy povoluji do letadla jakekoli piti nealko a nekontroluji ho. Prece kdyz budu unosce a budu planovat neco s tekutinami, vyuziji prave takove zeme, ktera tohle nekontroluje.

Na druhou stranu: ukolem je to teroristum co nejvice stizit, takze takova opatreni chapu (byt zrovna to, co uvadite vy, by melo patrit k omezenim, protoze z lahve se da pomerne jednoduse skutecne udelat skvela zbran).

chudst

Drap: jiste, jako zbran muzete pouzit cokoli – i plastovy nuz, ale sklo je v tomto ohledu daleko nebezecnejsi.