Avatar uživatele
ptáč

Proč používat ghostery a adblock?

Má vůbec cenu používat ghostery a adblock, když jejich vývoj zajišťují reklamní společnosti, které zdánlivě blokují, ale prodávají jim statistiky návštěvnosti webů?

„Když povolíte program Ghostrank™, bude služba Ghostery shromažďovat anonymní data o trackerech, na které jste narazili, a stránkách, na nichž byly umístěny.“
_____________­________________________­___
Je některý z těchto addonů ještě podporovaný prohlížečem chrome od google? Kolega se mě na to ptal a já to nevím. Vím, že chrome je prohlížeč reklam.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3115 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

je to tak trochu schizofrenická otázka (platí i pre mňa).
okrem adblocku+ ešte vypínam js.

ale i tak viem, že údaje sú o mne zhromažďované.
aj z vernostných kariet.
aj z knižnice.
aj z banky.
aj z …

čo už.

resumé:
zaoberať sa zamýšľlaním, čo má a nemá zmysel, je iba o ponúkanom komforte, nič viac.
proste nevidím reklamy, a to je účel.
pokiaľ ma zhromažďované data neotravujú, je to (ako-tak) v poriadku.
keď ma začnú otravovať, zvolím inú alternatívu.

😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
AmazedWolf

Pro mě má. Používám Adblock Plus a jsem rád že nemám žádné reklamy. To co dělaj s informacemi na jaký weby chodím nejvíc, mi je úplně jedno.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

souhlasím s komentářema: AmazedWolf,jirka F,arygnoc maj prostě pravdu " co oči nevidí,to srdce nebolí ",informace ať si zhromažďujou,tomu se stejně neubránim,to bych musel vypnout internet a to bych se zase nedostal k informacím já,ale aspoň v tý záplavě reklam nemusim hledat,to co potřebuju…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

blokují rekamy ve videích a reklamy na internetu

cituji a souhlasím s komentářem č.1 :

Pro mě má. Používám Adblock Plus a jsem rád že nemám žádné reklamy. To co dělaj s informacemi na jaký weby chodím nejvíc, mi je úplně jedno

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ptáč

No ano, možná, snad to tak je, ale bez kontroly občana uživatele, ano, co by se stalo s tištěnými haldami papíru? Blesky, Noviny. Takže jsem na vážkách, nevím nic zásadního, ale to je dobře, protože sem odpovídáte, to je moc dobře. Děkuji a pak dem na pivo.

před 3114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ptáč

Druhý uchovává čistou stránku ke skutečnému čtení. Ale když se pod zástěrkou získání anonymity atd stanu objektem na prodej?

před 3115 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet