ptáč

Proč používat ghostery a adblock?

Má vůbec cenu používat ghostery a adblock, když jejich vývoj zajišťují reklamní společnosti, které zdánlivě blokují, ale prodávají jim statistiky návštěvnosti webů?

„Když povolíte program Ghostrank™, bude služba Ghostery shromažďovat anonymní data o trackerech, na které jste narazili, a stránkách, na nichž byly umístěny.“
_____________­________________________­___
Je některý z těchto addonů ještě podporovaný prohlížečem chrome od google? Kolega se mě na to ptal a já to nevím. Vím, že chrome je prohlížeč reklam.

Nejlepší odpověď
arygnoc

je to tak trochu schizofrenická otázka (platí i pre mňa).
okrem adblocku+ ešte vypínam js.

ale i tak viem, že údaje sú o mne zhromažďované.
aj z vernostných kariet.
aj z knižnice.
aj z banky.
aj z …

čo už.

resumé:
zaoberať sa zamýšľlaním, čo má a nemá zmysel, je iba o ponúkanom komforte, nič viac.
proste nevidím reklamy, a to je účel.
pokiaľ ma zhromažďované data neotravujú, je to (ako-tak) v poriadku.
keď ma začnú otravovať, zvolím inú alternatívu.

😉

Další odpovědi
AmazedWolf

Pro mě má. Používám Adblock Plus a jsem rád že nemám žádné reklamy. To co dělaj s informacemi na jaký weby chodím nejvíc, mi je úplně jedno.

Mc Merkurion

souhlasím s komentářema: AmazedWolf,jirka F,arygnoc maj prostě pravdu " co oči nevidí,to srdce nebolí ",informace ať si zhromažďujou,tomu se stejně neubránim,to bych musel vypnout internet a to bych se zase nedostal k informacím já,ale aspoň v tý záplavě reklam nemusim hledat,to co potřebuju…

jirka F

blokují rekamy ve videích a reklamy na internetu

cituji a souhlasím s komentářem č.1 :

Pro mě má. Používám Adblock Plus a jsem rád že nemám žádné reklamy. To co dělaj s informacemi na jaký weby chodím nejvíc, mi je úplně jedno

ptáč

No ano, možná, snad to tak je, ale bez kontroly občana uživatele, ano, co by se stalo s tištěnými haldami papíru? Blesky, Noviny. Takže jsem na vážkách, nevím nic zásadního, ale to je dobře, protože sem odpovídáte, to je moc dobře. Děkuji a pak dem na pivo.

ptáč

Druhý uchovává čistou stránku ke skutečnému čtení. Ale když se pod zástěrkou získání anonymity atd stanu objektem na prodej?