Kai

Proč používal Charles Dickens pseudonym Boz? :)

Nejlepší odpověď
annas

Od roku 1831 pracoval D. jako novinář a parlamentní zpravodaj. Novinařině se věnoval celý svůj život. Jako novinář zveřejňoval parlamentní debaty a cestoval dostavníkem po Británii, aby a získal peníze v rámci předvolební kampaně.

Žurnalistická činnost ovlivnila jeho tvorbu. Svou literární dráhu zahájil ještě jako novinář drobnými časopiseckými črty a povídkami pod pseudonymem Boz, v nichž zachycoval londýnské prostředí a postavy i z nižších společenských vrstev. Kritiku veřejných institucí a sociálních poměrů zmírňoval láskyplným humorem. Měl sklon k senzačním a kriminálním motivům. Byl mistrem dějových zápletek, výstižných osobních charakteristik a usiloval i o citovou působivost.

Takže D. názory byly v rozporu s činností parlamentního zpravodaje a
tedy i D. „kariérou“. .

D. časopisecké črty plné humoru si čtenáři tak oblíbili, že se rozhodl pustit do rozsáhlejšího díla. Roku 1836 začal psát na objednávku humoristický román na pokračování Kronika Pickwickova klubu. Tento román měl fenomenální úspěch, především díky další Dickensově výjimečné vlastnosti – jiskrnému humoru.
P(seudonym vznikl za dětství Dickensova, jenž žertem jmenoval nejmladšího bratra po známém synu Goldsmithova vikáře Wakefieldského [Moses] skratkem Mos a nosem vyslov. Boz.)

Vl. věd., knižní zdroje, net.

Další odpovědi
strapanka

http://wiki.an­swers.com/Q/Why_d­id_Charles_Dic­kens_use_the_pse­udonym_Boz