Proc posta nechce vydat dobirku treba manzelovi, kdyz ma muj OP, dobirka je pouze do vlastnich rukou?

Nejlepší odpověď
Drap

Protože se řídí vydanými předpisy. Pokud by k předání došlo ver vašem bytě, tak může předat komukoli, kdo je doma. Předpis je zkrátka předpis

Další odpovědi
baghira

Pokud je dodaná „do bytu“, může ji převzít kdokoliv, kdo se v bytě nachází. Pokud si ji vyzvedáváš na poště, může ji převzít jen adresát (nebo zmocněnec). Taková jsou poštovní pravidla.

verka

No protože je do vlastních rukou a né do rukou pana manžela.

Deli

Obávám se, že by se našel i takový manžel, který by si Vaší OP „půjčil“ a dobírečné propil ☹

Michal Kole

Občanský průkaz, lze ukrást tak proto.

Dobríka sama o sobě není do vlastních rukou. Do vlastních rukou je zásilka sama o sobě. Dobírka je jen služba navíc pro odesilatele, aby Vás pošta zkasírovala.

Vláda už by konečně měla zavést průkazy elektronické s biometrickou identifikací (minimálně otisk prstu nebo lépe sken oka), aby se doklady nevyplatilo krást a elektronický doklad by si mohl on-line zablokovat a třeba banky by měli do databáze přístup a hned by viděli, že doklad je neplatný a nešlo by si vzít půjčku na cizí jméno. Fotografie jak je vidět nestačí.

Emilly

Ono to někdy vypadá, že pošta lidi schválně prudí, ale představte si situaci, že bydlíte stále ještě s manželem v jednom bytě a máte třeba před rozvodem, nebo se hádáte a děláte si naschvály. V takovém případě by se Vám asi nelíbilo, kdyby Vám manžel schválně dobírku na poště vybral a nedal, nebo důležitý dopis, který nepatří do jeho rukou by Vám vybral a schoval. Sebrat Vám OP by jistě nebyl problém. Pošta má svá pravidla, aby se vyhnula případným obviněním.