BEAES

Proč posíláme občas někoho do Prčic?

Proč zrovna tam a existuje taková obec?

Nejlepší odpověď
Terryle

No zrovna do Prčič asi dotyčnýho posílám proto, že se nám ho nechce posílat natvrdo a sprostě do pr..le. Takže si užijem to úlevný a jadrný PRRRR a zbytek je proto, aby to nebylo tak sprostý. Zjemnění nadávky, aby nebyla sprostá, ale aby tam byla ta důrazná slabika, kterou si ulevíme a která je v tom „základním“ sprostým slově… :)
Podobně jako když ze člověka vyletí KURRRR – a pak mu dojde, že ho někdo slyší, kdo by to -va slyšet nemusel, tak to zamaskuje do kurníku, případně kurníkšopy.

Další odpovědi
annas

Terryle má pravdu – jde o náhražku zadní části těla.

Jinak původní význam slova prčice – prčka – hrací kámen.

Stč. slovník.

Miroslavst

Ano, taková obec opravdu existuje.
Jmenuje se Sedlec-Prčice
a správně bychom měli posílat do Prčice a ne do Prčic :D
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Se­dlec-Pr%C4%8Dice

bohunka1

Asi aby se vydal na dlouhý pochod, tudíž nás nějakou dobu neotravoval:)

hanulka11

několikrát jsem tam byla a okolí je kouzelné -všem mohu doporučit

Jdi do Prčic!“ říká se, když se někdo chce odbýt. Ale ti, kteří tak říkají, snad nevědí, že do Prčic se může jít, ba vlakem a autobusem pěkně dojet. Prčice není žádná samota, žádná malá osada, ale starobylý městys, založený již v prvních stoletích vlády Přemyslovců. V Prčici začal svou historii mocný rod Vítkovců, pozdějších pánů „z Růže“. Za prvního českého arcibiskupa Arnošta byla Prčice farním místem s kostelem. Na nedalekém hradu Zvěřinci zdržoval se nějaký čas Mistr Hus u svého příznivce rytíře Václava ze Zvěřince
Doplňuji:
Dálkové pochody jsou pravidelně… u nás je jedna razítkovací zastávka a občerstvovací -je to v každý rok polovině června

Zdroj: http://ceskasi­bir.cz/dok/d492­.php

ReHu

Myslím, že to je tak jak píše Terryle a Annas.
A – kdo jste v Prčicích byl?
Bývaly, nebo ještě jsou?, tam dálkové pochody.