JájsemRaibek

Proč policie při kontrole vyžaduje vytažení dokladů z pouzdra, ikdyž jsou tyto doklady čitelné?

Prodávají se pouzdra na doklady, kdy jsou v jednotlivé přihrádky tvořeny z průhledného plastu. Doklad – OP, ŘP apod. jsou tedy v těchto pouzdrech čitelné.
Proč policisté vyžadují vyndání těchto dokladů z pouzdra?

Nejlepší odpověď
led

Aby mohli preveriť ich pravosť hmatom.

Další odpovědi
Arne1

Co kdybys tam měl jen kartičku vytištěnou na tiskárně ? OP i řidičák mají kromě jiného ochranné holografické prvky, které přes obal nejsou dobře poznat.

cukrar

Třeba proto, že skener to nevezme přes obal. On chce doklad, nikoliv pouzdro.

Schluker

Kdo vi.. oni vseobecne casto pozaduji veci, na ktere nemaji narok. Ani ty doklady by jim teoreticky clovek nemusel dat do ruky, melo by stacit je predlozit.

cukrar

Schluker,
„teoreticky clovek nemusel dat do ruky, melo by stacit je predlozit“
špatná teorie, páč policista musí s dokladem dojít do vozidla a opsat identifikátor do systému. Proto ho potřebují.

Schluker

Co policajt potřebuje je jedna věc, druhá je co je mojí povinností. Já mám povinnost předložit, ne odevzdat. Je to předmětem bouřlivých diskuzí :)

JájsemRaibek

Ten pohmat jak píše led asi jo. Mě napadlo ještě, že kdybych v tom pouzdře měl třeba pětistovku, mohl bych se hájit, že jsem ji tam měl jen strčenou a že o úplatek nejde.