PROČ Policie ČR nakupuje stále a stále nová auta?

Zajímalo by mě,proč stále Policie ČR nakupuje nová a nová auta,co si pamatuji tak nakoupili asi 16
Volkswagenů Passat R36 teď zase škodovky superb,připadá mi to že policie zachvilí bude tak náročná jako je Armáda ČR že budou chtít namísto policejních octávek raději BMW i8. https://m.novin­ky.cz/article­Details?aId=454509&sz­nu=404aJkoHg3CZT7qF&mId­=12&sId=12

Nejlepší odpověď
Drap

Stará auta vyřazují a nakupují nová. Nepřipadá mi na tom nic zvláštního. Samozřejmě že policie nemůže dost dobře plnit své úkoly v nějakých starých, pomalých šunkách.

Další odpovědi
cukrar

Jaká auta by měli kupovat, když ne nová? Oni opotřebují vozidla daleko více, jak běžný uživatel. Víte kolik má policie aut?

Kryšpín

Poněvadž část českých možná také řidičů jezdí jak burani a občas se musí nahánět k poslušnosti

led

Policajné vozidlá sa rýchlejšie opotrebúvavajú. Je logické, že s opotrebovanými vozidlami môžu ťažko súperiť s modernými výkonnými vozidlami podvratných živlov.

Poviem to laicky: prečo si kupujete nové šaty, keď tie staré sú ešte použiteľné?