Proč Policejní zásahová jednotka po násilném vstupu tolikrát řve „Policie“?

Viděl jsem reportáž v televizi ve zprávách a zaznělo to snad pětkrát během 3 sekund.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Takže za prvé, policista se mimo jiné prokazuje k příslušnosti Policie ČR prohlášením slova Policie. Tudíž zde nemůže být pochyb, že by někdo následně mohl prohlásit, že nevěděl, že jde o zásah Policie ČR.
Za druhé, jak již bylo sděleno, využívá prostředků k vytvoření zmatku, tak jako např. zábleskové miny, které vhodí do prostor zásahu. Zásahová jednotka očekává výbuch, ale nikoli již osoby, které jsou uvnitř objektu a tím jsou dezorientovány.

Další odpovědi
Děda Louda

Jednak vytvářejí hluk, aby navodili moment překvapení a vytvořili paniku, jež má přispět k paralyzování snah o únik, jednak si také vzájemně poskytují oporu v nejistotě a pocit sounáležitosti, protože si nemohou být jisti, do čeho vlastně jdou, co je čeká na místě zásahu a jaké jim může hrozit nebezpečí v průběhu akce.
Nástupy do takovýchto akcí svědomitě nacvičují, takže jim nadřený dril pomáhá v nepřehledných situacích zachovat relativní klid ve vlastních řadách a zmatek na straně opačné.

anonym

Miroslavst to popsal pregnantně.
Odpovědí na tuto i předchozí (možná trochu přitroublé otázky a navíc od anonyma), jsou striktní postupy definované v interních předpisech policie ČR a vycházejí z nadřazené legislativy o zákonném postupu.
Např. povinné výzvy před střelbou, bohužel kriminálníci střílejí rovnou a bez varování.
Navíc se nenech zblbnout filmy a TV, jakmile je tam kameraman, je to vždy trochu stylizované a účelové.
A ve filmech je to už vůbec leckdy pouhá fikce daná scénářem.

anonym

aby se pachatelé vyděsili a všichni, co nemají co skrývat se vzdali a věděli, kdo to je :)

něco, jak, když jakn žižka zpíval, kdož sů boží bojovníci :)

michael69

Dodám to co Tě asi zajímá.Řvou,tedy křičí důrazně a autoritativně.Je to schválně kvůli působení na psychiku pachatele.Zkus neuposlechnout nějaké výzvy policisty na silnici a budeš vědět pro tak křičí. :)))Využívají také moment překvapení.Jsou v tom školeni.Takto řvát paralizujícím způsobem umí i „hodný policajt“,který Ti promine i nějaký ten přestupeček za volantem.:))

venkovan

Buď musí řvát, protože tak se identifikují a nebo podle známehé rčení v množství je síla řvou aby si navzájem dodávali odvahu.
Mimochodem zkuste řvát a udržet ruce v klidu – tedy mířit přesně

lexx

protože se bojej a dodávaj si tak odvahu. pachatel si může myslet že je to konkurenční gang a sáhnout v sebeobraně po samopalu například