Kuchařosatan

Proč policajti někdy mění zvuky policejních sirén?

Odpovědi
Mp2

Siréna ve většině vozu má nékolik stupňů.
První je klasická, pomalá. Taková ta klasická policejní..
Druhá je rychlejší.....ta skoro až působí, jako kdyby šlo o život…
Třetí je takový ten bzučák.....

První sirena je zaplá po celou dobu…
Je to takový signal pro všechny, aby udelali místo, aby sledovali, kam policie nebo záchranka jede a podle toho uhnuli..
Ta zrychlená se pouští, když se policie nebo záchranka blíží do místa, kde je třeba křižovatka nebo jiná přednost..
Je to signál, aby lidi prudce nezrychlovali nebo aby uplne zastavili, že už je to prostě tady..
A ten bručák, to už je taková náhrada klaksonu.. Kdy se musí policie drát skrz kolonu aut..
Policie kdyby použila klakson za běhu sirény… Nebyl by slyšet… Siréna se přeruši a ozve se kručeni… Takový elektronicky klakson..

elkon

Změna zvuků je lépe slyšet, řidiči to snáze zaznamenají. A dělají to častěji i sanitky.

Dochy

Takové to „hučení“ je pokus o šum. V zástavbě to má tu výhodu, že lze lépe zjistit směr odkud to přichází. Pokud by signál byl monotónní, může se stát že k řidiči dorazí i odražený signál z několika různých směrů a potom co se poskládá může přicházet zdánlivě ze zcela jiného směru než kde skutečně houká siréna. Namíchat něco takto matoucího z mnoha frekvencí zároveň není příliš reálné.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakym-zpusobem-se-pouziva-bily-sum-v-sirenach