Matthew

Proč pokaždé na přechodu svítí zelený panáček tak krátce … ?

Znáte to, netrpělivě čekáte strašně dlouhou dobu na toho zeleně svítícího panáčka, někdy i kolem 6–10 minut není problém, pak tam skočí a než vůbec seštelujete nohy je tam červená, přitom řidiči mají ještě dobrých 10 sekund červenou. :)
Doplňuji:
ARAMAH: :D tomu já říkám, antistresové tlačítko, podle mě tam je jenom tak naokrasu ! jediný kde to funguje, je většinou u školy, ale třeba jinde vůbec :D

Odpovědi
aramah

A co ten ťuplík? Neměl by se zmáčknout?

Funna

Tlačítko na přechodech, které jsou opravdu jen přechody funguje okamžitě…jakmile je tenhle „otlačítkovaný“ přechod součástí nějaké ho celku více cest (křižovatka, návaznost na další přechod atd.), tak se nediv, že se zelená pro chodce nerozsvítí hned, jak to zmáčkneš…to by v tom byl pěkný chaos…a zelená je tam tak krátce hlavně pro to, aby se urychlil provoz…sice zelená pro chodce svítí jen krátce, ale to stačí na to, aby všichni čekající vešli naráz do silnice…pak blikne okamžitě červená, ale zároveň je i červená pro auta a to dostatečně dlouho, aby všichni bezpečně přešli…

cochee

Já znám v našem městě spoustu přechodů se semaforem pro auta a ťuplíkem mimo křižovatku, tedy pouhý přechod, na kterých se po zmáčknutí ťuplíku čeká na zelenou ještě dlouhé desítky sekund, to jen tak na okraj pro některé z přispívajících. A teď k otázce: semafor (resp. jeho programátor) počítá s pravidlem ze silničního zákona, podle kterého chodec, který vstoupí na „zebru“ na zelenou a během přecházení mu naskočí červená, smí dokončit přecházení. To znamená, že i v případě že udělal jeden nebo dva kroky, není povinen se vracet 🙂 A počítat musí (ten semafor) s délkou zebry (čili šířkou vozovky) a také tím, že chodcem nemusí být mladý muž, ale stará babina nebo děda o berličce, hnáty křivé, pod plachetkou osoba. Tak proto zdánlivě mají auta červenou zbytečně a jejich řidiči zuřivě čumí na prázdný přechod.

kamila44444

Ten ťuplík se používá, až když je tma. Nevím proč, ale je to tak.. A proč tak krátce svítí zelený panáček? Asi proto, aby mohlo co nejrychleji projét co nejvíce aut. Aby nebyly kolony, proto je to tak rychlé.

Conchus

Myslím, že přeháníš. Raději zkus vždycky pohnout a netrajdat po „zebře“

cukrar

nevěřím tomu, že čekáte na zelenou 6–10 minut.
jak dlouho štelujte nohy?
O jakou křižovatku se jedná?

Doplňuji:
znám přechod, kde v určitou dobu zmáčknete tlačítko a hned se řidičům rozsvítí světlo stůj.

honza19hk

já si zelenou udělám,když zrovna nic nejede.