Proč podnikatelé nesouhlasí se zavedením elektronické evidence tržeb (EET)?

Mně osobně z toho vyplývá, že nechtějí platit daně z příjmu, což je nejpravděpodob­nější.
Nebo je to tím, že chtějí platit, ale nechtějí financovat pořízení zařízení? Možná je tu i několik dalších variant.
Každopádně daně se platit musí, jinak by například vláda neměla z čeho žít 🙂

pro uživatele lexx:
Tvá odpověď mě neuspokojuje. nikdy jsem nepodnikal a nikdy nebudu.

Nejlepší odpověď
Minas

Je to něco jako kontrola non-stop, kamarádka vede hospodu, pokud si vezme dyžko, automaticky je zloděj. Náklady jsou velmi vysoké a největší zisk jde samodřejmě firmám, které to dělají. Nejde o to že nechcem platit, ale už takhle podnikat v čr je zlo, natož ještě EET, ale samodřejmě Babiška neřekla, že když zavedli v jinde EET tak snižili o 70% DPH, tady by ho ještě zvyšovali. Pokud chcete být ovce, mít drahé pivo a jídlo, jako kdyby to dnes nebylo už na úkor drahé volte Babišku jééj

Souhlasím s P. Okamurou, který navrhuje systém, který funguje ve Švýcarsku, žádné EET a ani DPH, pouze jednou za rok živnostník v oboru odvede jistou částku pro daný obor. Kdo není podnikatel, nepochopí tohle zlo, jménem EET.

Další odpovědi
mosoj

To není zlo, to je nutnost.
Všichni závidíme Německu, nicméně většinu Němců vůbec nenapadne obcházet daně. Naopak, tří řemeslníci, které jsem letos zaměstnal, mně doklad dát nechtěli. Popud přišel vždycky od nich !!!

Velice výstižný slogan z dnešních novin ( od žokeje , který spáchal sebevraždu).
Cituji :

" Jsme tak obklopeni falešností,
že upřímnost je vnímána jako urážka".

orwell

Výběr daní je činnost veskrze nemravná (dokonce i v pohádkách) a jakýkoliv nápad či dokonce pokus o jeho zprůhlednění je třeba okamžitě a nemilosrdně zdupat 🙂

ptáč

Nejvíc názorů je na https://www.fa­cebook.com/pa­ges/Bojkot-Babi%C5%A1ov%C­3%BDch-v%C3%BDrobk%C5%AF/7666­41330083599

/Bojkot-Babišových-výrobků/766641330­083599

jinak k tomu nemám co povídat.

Zdroj: https://www.fa­cebook.com/pa­ges/Bojkot-Babi%C5%A1ov%C­3%BDch-v%C3%BDrobk%C5%AF/7666­41330083599

lexx

…a podnikals někdy ? jak dlouho a s jakým výsledkem ? bez daňových úniků polovina živnostníků do měsíce-dvou zkrachuje a nezaměstnanost ve státě stoupne na nějakých 20% toho si je vláda, ministři i parlament moc dobře vědomí…tak proto

mosoj

Doporučuji si zjistit co se z daní vůbec financuje a nepoužívat hospodské blemty.