Avatar uživatele
JájsemRaibek

Proč po se injekci vpich za chvíli zahojí, ale po očkování proti tetanu zůstane v místě vpichu „značka“?

Přitom jde o tu samou injekci, ale po normální injekci v místě vpichu po chvíli nezůstane nic, ale po očkování proti tetanu v místě vpichu zůstane taková malá jizva. Proč tomu tak je?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Kepler, aliendrone, Edison před 1975 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

No, jsem aliendrone, takže nějak nemám jizvu po očkání proti tetanu, tím netrpím. Pochopitelně mám jizvu po očkování proti TBC – ta vzniká jako reakce pokožky na očkovací látku. Obyčejná pidipenetrace jehlou (odběr apod.) prostě zmizí/zhojí se bez zajizvení (viditelného).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Očkuje se oslabeným bakteriálním toxinem a to vyvolává imunitní reakci, která je samozřejmě nejsilnější v okolí vpichu. Zřejmě dochází i k malým tkáňovým změnám. Více zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Toxoid

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Myslel jsem že to bylo proti neštovicím, ale podle všeho skutečně proti TBC (jizva na rameni). Nevím o tom, že by po tetanovce zůstávali jizvy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek