Frogman

Proč po mně nový zaměstnavatel chce evidenční list důchodového pojištění od předešlého zaměstnavatele?

Myslel jsem, že by si každý měl ELDP až do důchodu schovávat.
Proč po mně ale nový zaměstnavatel chce originál?

Nejlepší odpověď
autacek

Protože je to takový relikt z dob minulých, kdy to k něčemu bylo. Buď rád, že po tobě nechce i kádrový posudek.

Další odpovědi
ivzez

Novému zaměstnavateli do ELDP z předchozího zaměstnání
nic není, nemá právo jej po Vás požadovat.

Nešlo náhodou o „překlep“? Nový zaměstnavatel může vyžadovat
potvrzení o zaměstnání, dříve se tomu říkalo »zápočtový list«.
___

Jestli zaměstnavatel opravdu chce ELDP, musí Vám to vysvětlit on.

mosoj

No nevím jestli je to povinnost, ale v každém případě chrání jenom tebe. Ty máš jistototu, že předešlý zaměstnavatel hlásil vše tak jak má na sociálku??

Frogman

@ivzez, aha, myslel jsem, že evidenční list a zápočtový list je to samé. Takže tedy není. Máte pravdu, v pokynech před nástupem je opravdu napsané, že mám přinést originál zápočtového listu, ale to asi bude problém, protože jsem žádný nedostal, dostal jsem právě jen ELDP.

ivzez

ELDP je pro Vás. „Zápočtový list“ je dřívější označení,
dnes zaměstnavatel vystavuje »potvrzení o zaměstnání«.
Jestli Vám zaměstnavatel vystavil ELDP, pak s velkou pravděpodobností odváděl sociální pojištění.

Frogman

@mosoj, no, zdravotní platil určitě, to jsem si zjišťoval, ale po sociálním snad taky. Já jsem to měl jako přivýdělek při studiu, takže jsem po tom nijak nepátral.