Proč pes kouše lino?

Máme doma fenku NO 15 měsíců A kouše nám doma lino už nevíme co s tím. Poradte prosím.Dá se to nějak odnaučit?

Nejlepší odpověď
kapka

Kouše lino, protože lepší zábavu asi nemá. Kouše ho ve Vaší přítomnosti? Pak mu to můžete zakázat. Když je doma sám, tak mu nechte na hraní něco jiného nebo ho dejte do jiné místnosti. Může to být i zlozvyk, takže když mu v nežádoucí činnosti na nějaký čas zamezíte, tak to může přestat dělat.

Další odpovědi
mojitek

okusovani nabytku/zarizeni bytu je vetsinou znameni toho,ze ma neceho nedostatek-napr. primeho kontaktu s Vami.Hrajte si s ni,zamestnejte ji necim .
N.Ovcak musi mit dostatek pohybu,na to nezapomente.
Ale takhle od kompu tezko radit,musite napsat vic jak casto se ji venujete,cim ji zabavujete,atd atd

Boooh

U mě byl problém opačný .. linoleum jsem kousel já a můj pes z toho byl zoufalý, takže psal různé dotazy na fóra a tam mu poradily, aby mě kousl do zadnice. Pomohlo to. Jak jsem začal kousat lino, tak mě kousl, mě to zabolelo a já přestal. Zkuste to stejné. Věřím že má rada pomůže …