vivatisCZ

Proč pavouci dělají pavučiny v temných místnostech, když tam stejně nic nechytí?

Nejlepší odpověď
beer

Není to tak docela pravda.
Neodborník vidí pavouka jako velkého/malého, chlupatého/nechlu­patého, atd. a tím to většinou končí. Jenže jsou druhy, které naopak taková místa upřednostňují záměrně, poněvadž se při lovu specializují na jné druhy hmyzu – světloplachý, nelétavý, atd. Vezmi si jen metu temnostní (Meta menardi), kdy už její název cosi naznačuje. A podobných pavoučích druhů je více.

Zdroj: Studium

Další odpovědi
zjentek

někdy má pavouk prostě jen smůlu, že se zabydlel na špatném místě, ale protože z pohledu pavouka místo vypadá ideální, stále doufá. Často doufá až do uschnutí
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pa­vouci

bolak

Já viděl slepce se slunečníma brejlema.