Lily321

PROČ PATŘÍ ANGLIČTINA MEZI NEJPOUŽÍVANĚJŠÍ JAZYKY ?

Nejlepší odpověď
peter_4

Odpověď proč je angličtina světový jazyk není až tak komplikovaná, komplikovanější by byla opravdu otázka, proč je nejpoužívanější. Odpovím teda jen na to, proč je světovým jazykem.

Španělština, Portugalština, Angličtina a Francouzština jsou všechna světovými jazyky a mimo to mají ještě jednu společnou věc, že státy nesoucí tentýž název byly dřív koloniálními velmocemi.
Díky tomu se jejich jazyk rozšířil do mnoha koutů světa, díky čemuž se stal zároveň i široce rozšířený a široce používaný.
Například v Mexiku se dodnes mluví hlavně Španělsky, přestože je to stát jen malý kousek od Ameriky, Angličtina zde nemá příliš velký vliv a obyvatelstvo neoplívá její znalostí.

Další odpovědi
M.

Protože patří mezi nejrozšířenější ve světě? -.-
Navíc si Británie hodně zemí podrobila.