Avatar uživatele
anonym

Proč páková vanová vodovodní baterie se sprchou funguje takto?

Už dávno jsem si všiml, že vanová baterie se sprchou při sprchování přepne na napouštění, pokud se sníží tlak vody, ať už manuálně pákou, tak třeba i vlivem domácí vodárny atd., prostě se nedá sprchovat s minimálním průtokem vody. Proč to tak je? Závada, logika? Závadu bych neviděl, protože pak by byla každá, co vidím, vadná.

Zajímavá 0 před 3171 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Prostě to tak dělají, že to drží ten proud vody. Ale snad u většiny baterií lze pootočit tím táhlem, co spouští sprchování a funkci sprchování tím zaaretovat, pak ti pokles tlaku sprchu již nevypne a zase jedině pootočením se to odaretuje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

To mi připomíná sprchu z 80. let, kdy se člověk koupal ve vaně, a zničehonic se vzepjala sprchová hadice, začala se kroutit a stříkat po celý koupelně..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Tak má správně fungovat. Přepínač slouží zároveň jako bezpečnostní ventil proti nasátí znečistěné vody do potrubí při přerušení dodávky vody.
Otázkou je, při jakém tlaku přepíná. U baterií z Myjavy mám v holendru hadice vložený kroužek s dírou, před kterým se vytvoří vyšší tlak a přepínač tak přepíná při nižším průtoku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Taky mě to sr… štvalo, tak jsem mezi baterii a hadici našrouboval kulový kohoutek. Je to levná plastová armatura přímo k tomu určená, jestli se ale ještě vyrábí, to nevím a už to tam mám dlouho. Páku baterie dám na plný knedlík a kohoutkem si to omezím, jak potřebuju.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada