Proč padají boty z nohou při autonehodách?

většinou pak mrtví nemají boty

Nejlepší odpověď
niemand

Řekl bych, že tělo reflexivně v okamžiku nárazu aktivuje jiné svaly potřebné k ochraně. Podle mě se snižuje těžiště těla tím, že se přikrčuje v kolenou a chodidla se snaží ohnout do ostrého úhlu vůči lýtkové kosti. Potom náraz (zezadu) v kombinaci s ochablými svaly vystřelí boty pryč. <teorie>
hezký den

Další odpovědi
mosoj

Je to o kinetické energii.
Nejvíce markatní to je u havárií motorkářů,
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-vyzouvaji-boty

aloevera5

Má to různé důvody:

  1. Boty si může sundat oběť sama – panika, otřes mozku a zmatenost obětí (dělají věci, které si ani neuvědomují – sundavají si boty nebo bundu, trhají si vlasy, dělají si starosti kvůli roztrženým kalhotám atd.)
  2. Kompletní volnění svalů v šoku
  3. Při nárazu působí zpožděná síla + přetlak a veškeré věci a osoby v autě se již nepočítají na kila ale na tuny (například mince volně položené v autě se při nárazu zaseknou do stromu, sloupu nebo karoserie tak, že je již obtížně lze vyndat, popř. volně položená malá pet lahev se sodovkou může řidiči rozbít hlavu – podobně jako byste jí na někoho, kdo jde po chodníku hodili z mrakodrapu)
  4. I sami záchranáři sundavají botu(y) i ponožku(y) z důvodu kontroly reflexů na nohách, aby překontrolovali, zda oběť nemá poraněnou míchu
  5. Důvodů existuje určitě ještě spoustu ….