dgfdgf

Proč otcové nabízej snoubenkám svejch dětí, aby je oslovovaly „tati“? Proč ne třeba křestním jménem?

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Je to individální. Není to jen u tchánů, ale i u tchyní.

Pro snachu nebo zetě to nejsou vlastní rodiče. Záleží na tom, zda rodiče partnera nebídnou tykání, nebo si dále nechají vykat, třeba podle toho, jak často se vidí, jaké mají vztahy atd. Není to jednoznačné.

Dnes někteří „mladí“ oslovují paní Jarmilo, pane Jaroslave, jiní maminko, tatínku, Oslovení maminko, tatínku je důkazem úcty, i důvěry, i když je to jakási norma minulosti…

Myslím si, že jednoznačnější bylo staré oslovení na vesnici: panímámo a pantáto – noví rodiče, ale nejsou vlastní.

Podívejte se, co na to říká znalec etikety Milan Knotek.
http://www.roz­hlas.cz/sever/ex­pres/_zprava/mi­nietiketa-oslovovani-potencialni-tchyne--1163502

Další odpovědi
Drap

Někteří ano, někteří ne. Je to podle zvyklostí rodiny a podle vzájemných vztahů.

Conchus

To záleží na konkrétních vztazích v rodině. My se všichni oslovujeme rodnými jmény a tykáme si.

ivzez

Myslím, že k partnerům svých dětí mají
podobný vztah jako ke svým dětem.

da ny

Kolik dětí říká svému otci Tondo, Jéňo, Oskare…?
Proč by měl partner/ka oslovovat rodiče svého manžela/ky křestním jménem?
Uvědomte si, že v našich končinách jsou generace/rodiny, kde děti vlastním rodičům vykají ;). Jedna věc je tedy tykání, druhá křestní jméno.
Pokud však taková nabídka ze strany otce/matky partnera přijde, lze ji využít.