zjentek

Proč otázky vůbec nikdo nečte!?

Třeba já když položím otázku a dostanu pak odpovědi, tak z těch konkrétních je úplně jasně patrný, že odpovídající si otázku VŮBEC nepřečetl. ;)

Proč se tak děje? Co je to za fenomén?

Zjentek Original.

Nejlepší odpověď
ivzez

Dostanete-li několik odpovědí, které na Vás působí
dojmem, že odpovídající otázku nečetli, je na místě
místo kritiky se k otázce vrátit a zamyslet se nad její formulací.

(Mne teprve takové odpovědi upozorní na to, že jsem
svou otázku měla formulovat jinak.)

Další odpovědi
Mc Merkurion

… no, mně se zase zdá, že někteří nečtou odpovědi, odpovím na otázku a pak už žádná reakce …

annas

Někdy je možné otázku třeba jinak pochopit, než měl na mysli tazatel.

Často chybí u otázky kontext, takže nejednoznačnost, platnost je jen za určité situace.

Opět je rozdíl mezi dotazy názorovými a odbornými a odpověďmi na ně.

Mozek dostane v určitou chvíli jiný impluls, třeba se zaměří na chybnou stylizaci, pravopis a odvede pozornost.

Někdy se s stane, že člověk nemá „svůj den“, takže reaguje jen částečně, zjistí třeba až s odstupem.

Anikitos

Taky mi to tak někdy připadá…

Třeba někdy položím otázku, kterou dále rozvijím v podotázce (a někdy je mám fakt dlouhé, ale snažím se o vysvětlení té otázky), :DD ve které vysvětluji její přesný smysl a stejně mi někdo odpoví jenom přímo na ”hlavu” té otázky aniž by si přečetl podotázku… jeho odpověď pak ale nemá smysl nebo ani neodpovídá mé přesné otázce…

:DD

A proč? Asi jsou někdy líní to celé číst, což se jim, ale v mém případě nedivím, když mám někdy tak dlouhé a složité podotázky… :'D

Kepler

Taky si někdy všimnu. Přičítám to tomu, že někteří se neobtěžují číst podotázku. Pokud je moc dlouhá, tak se ani nedivím. Takové ty romány nečtu ani já.

aliendrone

To: Zjentek original

Myslím že by nebylo od věci uvést nějaký příklad. (hodit odkaz) Pak bych možná vypotil i nějakou více či méně relevantní teorii! ;) :)

From: Aliendrone FAKE! ;) :D :D

annas

Myslím si, že je zbytečné ukazovat na to, jak kdo odpověděl. Je pravda, že u někoho to víc vidět než u jiného.

To by zde bylo odakzů!!!

zjentek

Já si Vašich rad vážím, milá An.

cochee

Pro Anikitos: ono se často stává, že to rozvinutí otázky mění smysl, rozvíjí paralelní linii otázky anebo je přímo v rozporu s „hlavou“ otázky. Nevím, jestli je to i tvůj případ, tvoje otázky jsem si teď neprohlížel, ale mám takové zkušenosti celkem často.

Anikitos

Tak stává se i to, ale nemusíto změnit celkový smysl té otázky, jen ji doplní o potřebné (ty hlavní) informace na které chcete znát odpověď..

zjentek

Ivzez, vy jste tomu zase samozřejmě MUSELA nasadit korunu (to byste ani nebyla vy). Totiž to jste skutečně řekla TOMU PRAVÉMU!

ivzez

Já to tak ale opravdu vnímám.

Pokud mi lidé odpovídají jinak, než jsem čekala,
nepodařilo se mi otázku správně formulovat.

Anikitos

Pak je ještě ta možnost, že tazatel do otázky nedokázal shrnout celý smysl podstaty, na kterou se chtěl zeptat a doplnil ji v podotázce, kterou se třeba ostatní nezabývají…
Což je můj případ. :)

ivzez

Můžete dát odkaz na některou otázku, v níž jste měl pocit, že lidé nečetli doplnění otázky?

Anikitos

Bylo jich víc a už starších a nejen u mě…
Teď už se mi to vážně nechce hledat, protože si nepamatuji u kterych konkretne a musel bych prohledávat své vlástní otázky a odpovedi na ne…
Ale teba u teto je zrejme ze nekteri odpovidali primo jen na zneni otazky, i kdyz
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyby-skutecne-existovali-lidsti-obri-nebo-pygmejove-dalo-by-se-jim-rozumet .. popsal jsem v podotazce jake obry a jake trpasliky mam na mysli a stejne mi odpovidali, ze takovi lide existuji… a moje otazka vlastne znela jestli by jim bylo rozumet… coz bylo podrobne popsano v podotazce, na coz stejne neodpovidali..

To jsem jen tak namatkou vybral

ivzez

Namátkou jste vybral přesně to,
o čem píši ve své odpovědi zde.

Vaše doplnění otázky vychází z mylného předpokladu, proto na ně nelze dost dobře reagovat.

Musel byste si něco nastudovat o tvorbě zvuku
a o lidské mluvě a potom otázku/doplnění formulovat jinak.

annas

Vy jste se ptal, kdyby existovali, jenže oni existují.

To, jak se spolu domlouvají atd., jste se dověděl.

Takže tentokrát vaše otázka nebyla opavdu přesná.

annas

Co tato vaše otázka?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-ritual-nenia

Rituál nenia je něco jiného než význam slova.

Význam
pohřební píseň, žalozpěv
kouzelné říkadlo, kouzelnická píseň
píseň, popěvek.

zjentek

To:

aliendron false fake:

To nebude až takový problém. Stačí projet kurzorem od mý poslední otázky asi osm zpět a posloupně je pročíst. Netřeba chodit daleko, stačí sjet po ten věneček-hřebíček. ;)

annas

věneček hřebíček – ptal jste, jak zadat. Nšla jsem vám, jak udělal základ pro věneček, hřebíček není problém dodat.

Stejně v angličtině.Ze vám to nevyhovovalo za to nemůžu.

Na záěr napsala, že nenío možné najít. Takže jste odpověď dostal.

zjentek

An, chcete vědět zajímavost? Možná víte, možná ne: Pokud si pár podobných věnečků(dle vel. místnosti) zavěsíte, nepřijde ANI JEDEN PAVOUK! Okno přitom může být dokořán celou sezonu. V prvé řadě do místnoasti nepřijde ŽÁDNÝ hmyz, v poslední pak samozřejmě také pavouci. Mám to ověřeno. Nevím proč, ale musí viset věneček, nestačí nasypat hřebíček někam v místnosti a čekat výsledky. Vím, zní to divně, ale je to pravda. Od dob, kdy tento věneček používám, dějí se divné věci:

  1. Okno je dokořán bez záclony a přesto přes den pod lustrem nekrouží ani jedna mucha.
  2. Komár večer přibzučí, udělá jen koplečko a oknem dokořán zase odbzučí. (Skutečně!) Tohle vždy dostane i mě, pesimistu.
  3. Vždy ke mě do postele anebo okolo postele s oblibou lezli pokoutníci s 5cm nohama- to skončilo, když jsem začal používat věneček.

Z Rakouska je tento věneček. Je v něm vydatně hřebíčku a kardamom. Slyšel jsem názor, že způsob provedení není zanedbatelný. Tenký měď. drátek, procházející hřebíčkem, umocňuje účinek. Roli hrají dři aspekty: duchovní, chemický, fyzikální. Jenže věnec už téměř vyčichl. Snažím se teď sehnat nový. Vy jste ve své odpovědi vložila „walnut spice wreath“, naopak já už před ní hledal „cloves wreath“. Není jednoduché najít. Není ani bezpředmětné a nezajímavé, jak se může zdát. Mohlo by zajímat mnohé (možná a právě také vás) a nakonec by i vypovídací hodnota odpovědí byla důležitá. Někdy také člověk velmi podstatnou věc považuje za nepodstatnou (návyky, společnost…).Tak už se nezlobte, odpověděla jste přiměřeně a já byl za to rád, upřímně. z. ;)

annas

Když je z Rakouska, u nás asi nebude tolik známý. Ale co si udělám, hřebíčkovou kouli.

Mám u postele malou misku s několika hřebíčky. Komár bzučí, ale zdá se, že si na mě nesedne. To jsem někde četla a vyzkoušela.

Ale musím pravidelně měnit, protože jde o malé množství.

Děkuji, zkusím se zítra podívat do německého zdroje.

Na pletení věnečku nejsm moc šikovná. Ale máte pravdu, to mám vyzkoušené, že hřebíček tyto potvůrky odpuzuje.

Nikdy jsem o podobném věnečku neslyšela.

ivzez

Zejntku, to je tak specifická otázka, že jste měl uvést, oč jde a připojit obrázek, abychom věděli, co hledat. Já jsem se to dzvěděla až zde…

ivzez

Beru zpět. Původní otázku jsem neviděla, dohledala jsem ji až po napsání příspěvku.

(Spletla jsem si zadání s něčím jiným. V otázce je zmíněno, oč má jít.)

zjentek

Jo, ten komár odbzučí a ani si necucne! Tak se mějte ;)

aliendrone

Ach so… Tak tuhle otázku jsem četl, ale neunavoval se na ni odpovědět, když už odpověděla dostatečně annas, to zaprvé a za druhé mi přišla nezajímavá. Nicméně…

Hledat tak úzce specifickou a pro naprostou většinu lidí okrajovou věc v ČESTINĚ je velmi optimistické. Nebo myslíš, že ohromné davy se třesou na napsání a zvřejnění návodu na „pletení věnce z hřebíčku“ a další davy budou ten návod hromadně číst, aby si toho strejda G. všiml a posunul to na přední místa výsledků vyhledávání – a tím myslím do prvních pár set vypsaných odkazů? ;) Budeš rád, když to najdeš anglicky. ;) :D :D

Tudíž otázku jsem ČETL, stejně tak jsem četl otázku na blikání hvězd, ta BYLA zajímavá, ale protože už na ni cochee dostatečně odpověděl a přišlo mi zbytečné k tomu něco dodávat, taktéž se má odpověď nekonala, pouze jsem udělil palec cochee a tobě hvězdu.

Nicméně… protože tvé tvrzení coby čtenáře otázky v tvém dotazu mne označuje jakožto cituji: „vůbec nikdo“, cítím se navýsost uražen!
Máš u mne RŮŽOVÝ puntík (a to je MNOHEM HORŠÍ, než černý!!) a ještě si rozmyslím, zda-li nebudu požadovat satisFACKY!!! ;) :D

zjentek

Já to vnímám jinak. Vlastně jsem se vyjádřil trošku výše v odpovědi pro annas, hned nad tvým příspěvkem. Tam si přečteš i lidské důvody, aliene. ;)

Jinak s posledním odstavcem absolut souhlas! ;)

Mc Merkurion

… jo, tak odpověď na tu otázku jsem nenašel, tak jsem ti neodpovídal, příště napíšu, že „četl, ale neznám odpověď“ …

annas

Ptal se, jak bychom hledali, tak jsem napsala, jak bych hledala, , ale můj závěr – neúspěšně.

I když jsem vložila odkaz na pletení adventního věci, který se může zdobit i hřebíčkem a další inspirace, byla to moje blbost.

Takže máte pravdu, lepší je napsat. Nevím. Snažit se poradit jinak, je zbytečné.

zjentek

An, já pokaždé, když napíši názor, tak se následně po vaší odpovědi stydím za to, že jsem se vás určitě dotkl. ;( Tak já si tedy ty své názory nechám příště pro sebe, protože vy vždy perfektně poradíte a když třeba nedopatřením ne a člověk to začne nějak „pitvat“, tak já se doma tuze trápim a představuji si vás, jak se pak na druhé straně monitoru za svou dobrotu trápíte a to mě ničí ;(, ale… ve skutečnosti- já si vaše odpovědi považuji ;), i když jsou vaše blbost, takže vaše odpověď je pro mne VÍC, než napsat prosté- nevím! Snad chápete v dobrém, nevím… ;)

annas

Ano. děkuji. Máte právo říct svůj názor, ale u toho věnce,. jsme to každý mysleli jinak.